Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell Latitude E6410-lapálie s paměťmi

Zdravím

Dostal se ke mě dá se říct legendární "manažer" Latitude E6410 ve stavu kdy byl zkanibalizován na použitelné součástky a dán k inzerci za směšnou částku. Rozhodl jsem se jej ujmout protože jsem velký fanda strojů vyloženě na práci a jal se jej opravovat. Vyměnila se pasta, objednaly chybějící plasty a celkově proběhla očista. Doplnil jsem RAM a HDD a notebook bez problémů naběhl až do systému. Vyndal jsem tedy testovací součástky(Starý 320GB sata disk a 2gb modul DDR3L 1333Mhz který ani nevím co je zač, protože štítek už z něj dávno upadl) a namontoval ty se kterýmy ten notebook poběží. A nastal problém, konkrétně s RAM

Varianta 1:2xSKHynix China 8gb pár z Lenova frekvence 1600mhz(V dobré víře že se samy podtaktují, notebook sám umí maximálně 1333Mhz)
Notebook buď nenaběhne vůbec, což doprovází blikání diag ledek s kódem vadné paměti nebo naběhne přičemž systém okamžitě spadne, zabudovaný Memtest po dvou minutách zatuhne.

Varianta 2: HP Specific Kingston taktéž 8GB pár
Notebook naběhne vždy ale do systému nenajede nikdy(BSOD popř rovnou restart), memtest zatuhává jako v předešlém případě.

Varianta 3:1xSKHynix Korea 4gb 1333Mhz taktéž Lenovo
Bez výsledku, nabíhá vždy ale padá

Paměti byly zkoušeny i v jiném o něco novějším stroji(ASUS K5J) a tam se chovaly stejně, ne li hůř. Nicméně pokud je vrátím tam kde původně byly tak tam běhají naprosto spolehlivě. Je možné že mají, dejme tomu blok aby se nedaly použít v jiném počítači, respektive značce?

S 2Gb test modulem běhá stabilně(Sice pomalu ale stabilně) snese zátěž, nepřehřívá se, nepadá, vše co fungovat má také funguje. Politý určitě nebyl, deska nejeví nikde známky poškození. Je mi líto ho vyhazovat protože i dnes s ním člověk udělá parádu, je to fakt poctivý kus stroje :)

Díky za rady a tipy co s tím :)

Ta neznačková podle čipů co na ní jsou je L, obě z Lenova taky, ta z HP nevím to budu muset ještě zjistit. Každopádně už hodinu tu přehazuju paměti mezi všemi DDR3 stroji co tu mám :D a všude je to víceméně stejné(Pády nestabilita). Zítra bych měl mít možnost dvou 4Gb od Samsungu, nebrandovaných, tak budu doufat že se zadaří.

Mě bylo právě řečeno že chyba u těch pamětí je že notes údajně podporuje pouze 1066 což je i podle stránek výrobce blbost(Je tam vysloveně uvedeno 1066 or 1333). A navíc nikdy se mi nestalo že bych měl problém s tím že bych dal rychlejší paměť do něčeho co jí neumí. Vždycky se to jen podtaktovalo a bylo vystaráno

Dual Channel DDR3 Memory3
Two Memory slots offering up to 8GB DDR3
Memory Bandwidth: 1066MHz or 1333MHz

Tohle zase říká stránka Dellu tak už nevím na čem jsem :D navíc mě furt mate že ty paměti nejdou ani jinde...navíc ta noname je 1333 takže ta by správně neměla jet vůbec a jede.

Moje chyba :D napsal jsem to špatně....8gb pár složený ze dvou 4GB modulů(Stejných samozřejmě).

Ono 16Gb tam jde ale pouze neoficiálně a není to zaručené. Musí se sehnat čtyřjádrová i7 a nesmí ten notebook mít integrovanou HD grafiku ale dedikovanou nVidii což je můj případ(Ona ta čtyřjádrová i7ma žádnou grafiku v sobě nemá). Ale 16gb nemám ani v plánu dávat na běžnou práci je těch 8gb až až :D

Jinak dodatek: Nechal jsem systém nabootovat s tím 2GB modulem a podle SPD informací z HWi jde o PC3-12800, značka Kingston a je dokonce i univerzální co se týče napěti(Umí běžet jak v běžném režimu tak podvoltovaná)

Ten jediný funkční modul je Single Rank Kingston PC3-12800(Takže s tou rychlostí to asi nebude tak žhavé, i tenhle modul běží podtaktovaný). Ty zbylé bohužel nenačtu ale vždy jsem je osazoval v páru tak jak byly v těch ostatních ntb, když jsem je mezi sebou jednou zkusmo proházel tak to ani nenaskočilo.

Crucial udává jako kompatibilní
Compatible memory for:
Latitude E6410

Crucial 4GB DDR3L-1600 SODIMM
CT51264BF160B
Configuration ID: CT5297789
DDR3 PC3-12800 • CL=11 • Unbuffered • NON-ECC • DDR3-1600 • 1.35V •

Crucial 8GB Kit (2 x 4GB) DDR3L-1600 SODIMM
CT2KIT51264BF160B
Configuration ID: CT5305833
DDR3 PC3-12800 • CL=11 • Unbuffered • NON-ECC • DDR3-1600 • 1.35V •

Podle doporučení Crucialu jsem vybíral RAM pro Latitude E6520 a funguje bez problému na první pokus