Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell Latitude E6410-lapálie s paměťmi

Zdravím

Dostal se ke mě dá se říct legendární "manažer" Latitude E6410 ve stavu kdy byl zkanibalizován na použitelné součástky a dán k inzerci za směšnou částku. Rozhodl jsem se jej ujmout protože jsem velký fanda strojů vyloženě na práci a jal se jej opravovat. Vyměnila se pasta, objednaly chybějící plasty a celkově proběhla očista. Doplnil jsem RAM a HDD a notebook bez problémů naběhl až do systému. Vyndal jsem tedy testovací součástky(Starý 320GB sata disk a 2gb modul DDR3L 1333Mhz který ani nevím co je zač, protože štítek už z něj dávno upadl) a namontoval ty se kterýmy ten notebook poběží. A nastal problém, konkrétně s RAM

Varianta 1:2xSKHynix China 8gb pár z Lenova frekvence 1600mhz(V dobré víře že se samy podtaktují, notebook sám umí maximálně 1333Mhz)
Notebook buď nenaběhne vůbec, což doprovází blikání diag ledek s kódem vadné paměti nebo naběhne přičemž systém okamžitě spadne, zabudovaný Memtest po dvou minutách zatuhne.

Varianta 2: HP Specific Kingston taktéž 8GB pár
Notebook naběhne vždy ale do systému nenajede nikdy(BSOD popř rovnou restart), memtest zatuhává jako v předešlém případě.

Varianta 3:1xSKHynix Korea 4gb 1333Mhz taktéž Lenovo
Bez výsledku, nabíhá vždy ale padá

Paměti byly zkoušeny i v jiném o něco novějším stroji(ASUS K5J) a tam se chovaly stejně, ne li hůř. Nicméně pokud je vrátím tam kde původně byly tak tam běhají naprosto spolehlivě. Je možné že mají, dejme tomu blok aby se nedaly použít v jiném počítači, respektive značce?

S 2Gb test modulem běhá stabilně(Sice pomalu ale stabilně) snese zátěž, nepřehřívá se, nepadá, vše co fungovat má také funguje. Politý určitě nebyl, deska nejeví nikde známky poškození. Je mi líto ho vyhazovat protože i dnes s ním člověk udělá parádu, je to fakt poctivý kus stroje :)

Díky za rady a tipy co s tím :)

Crucial udává jako kompatibilní
Compatible memory for:
Latitude E6410

Crucial 4GB DDR3L-1600 SODIMM
CT51264BF160B
Configuration ID: CT5297789
DDR3 PC3-12800 • CL=11 • Unbuffered • NON-ECC • DDR3-1600 • 1.35V •

Crucial 8GB Kit (2 x 4GB) DDR3L-1600 SODIMM
CT2KIT51264BF160B
Configuration ID: CT5305833
DDR3 PC3-12800 • CL=11 • Unbuffered • NON-ECC • DDR3-1600 • 1.35V •

Podle doporučení Crucialu jsem vybíral RAM pro Latitude E6520 a funguje bez problému na první pokus