Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze nějak trvale odpojit mikrofon v Ubuntu 20.04.2 LTS? Nějaký příkaz sudo apod.?

Mám dotaz, zda existuje nějaká možnost, jak odpojit mikrofon? Mám přelepenou kameru na notebooku a skutečně není nic vidět. Souběžně mám přelepený i mikrofon, ale to moc nefunguje. Když zkusím volání, tak mě druhá strana slyší. Sice ne úplně kvalitně, ale přece jen slyší.

Proto hledám možnost odpojení mikrofonu přes terminál pomocí nějaké příkazu sudo apod.

Môžeš vytvoriť virtuálne device pre stream audia, v pavucontrol ho potom len vybrať, následne nastaviť ako default mic toto virtuálne device, ktoré nebude dávať žiadne dáta aplikáciám. Ďalšia možnosť je vypnutie micu na úrovni drivera:

príkaz lsmod, nájsť si device a potom blacklist <názom modulu>

alebo ako už dole poradil týpek: "amixer set Capture nocap"

Playback channels: Mono
Mono: Playback [on]
Simple mixer control 'IEC958',4
Capabilities: pswitch pswitch-joined
Playback channels: Mono
Mono: Playback [on]
Simple mixer control 'Capture',0
Capabilities: cvolume cswitch
Capture channels: Front Left - Front Right
Limits: Capture 0 - 63
Front Left: Capture 0 [0%] [-17.25dB] [off]
Front Right: Capture 0 [0%] [-17.25dB] [off]
Simple mixer control 'Auto-Mute Mode',0
Capabilities: enum
Items: 'Disabled' 'Enabled'
Item0: 'Enabled'
Simple mixer control 'Internal Mic Boost',0
Capabilities: volume
Playback channels: Front Left - Front Right
Capture channels: Front Left - Front Right
Limits: 0 - 3
Front Left: 0 [0%] [0.00dB]
Front Right: 0 [0%] [0.00dB]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

imple mixer control 'Capture',0
Capabilities: cvolume cswitch
Capture channels: Front Left - Front Right
Limits: Capture 0 - 63
Front Left: Capture 0 [0%] [-17.25dB] [off]
Front Right: Capture 0 [0%] [-17.25dB] [off]