Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IPTV a domácí wifi

Ahoj,

prosím o radu, jak vyřešit následující situaci.

VDSL internet 50 Mbit/s, router Archer VR300, rodinný dům. Prostřednictvím wi-fi připojeny 4 kusy TV, na kterých běží různé formy IPTV (1x O2 TV, 2x aplikace na TV od sledovani.tv a 1x Skylink). Wifi signál je na místech, kde jsou umístěny TV dobrý, stabilní. Přesto se IPTV sekají, ať už jedou souběžně 2 TV, nebo všechny 4.

Jak z toho prosím ven? Připojit TV kabelem k routeru je bohužel nereálné. Mám se smířit s tím, že Archer VR300 víc jak 1 IPTV bezdrátově nezvládne, nebo je zakopaný pes někde jinde? Zkoušel jsem i každé TV přidělit kus pásma (VDSL linky), bez úspěchu...

Díky moc za radu.

Kabel dočasně na chvilku na zkoušku znamená i natažení dveřmi a přes postel, to snad technicky nemožné nebude. Pokud není dlouhý kabel, lze dotáhnout TV blíž.
Já měl IPTV chvilku taky na wifi, protože bych musel odtahovat skříně a vrtat panel na kabel od routeru, ale už jsem to předělal na ten kabel.

Nepřestává mě fascinovat, jak jsou lidi ochotni vymýšlet různé okliky a blbosti, než aby natáhli pár metrů ethernet kabelu. WiFi prostě není všemocná. Už jsem nainstaloval pár stovek metrů kabelu a vždycky to nějak šlo. Stačí jen chtít.
V nouzi lze použít power line adaptéry, furt lepší než WiFi.

Rodina (v BA) ubytovala neterku (studentku VS) v rodinnom dome a vytvorila jej izbu v pokrovi (asi manzartka?)
Problem bol pouzivane jej NB v podkrovi.
Bol som zavolany, riesenie kabel > NEE.
Na prizemi bol Wifi router s otocnymi antenkami (vyzarovaci diagram prutovej anteny), takze otocenie vertikalne vs horizontalne pomohlo
A tak rodina otacala anteny podla potreby (a prislusne hadky).
---------------------------
Ale to neni odpoved na Tvoje "Nepřestává mě fascinovat" (to je len predkec)
Kedze ziadne kurenie v manzartke nebolo, tak sa kurilo elektinou.
El pripojka to nezvladla, (a paradne to vyhorelo), tak sa okamzite buralo a tahaly sa kable (+ prislusny bordel), myslis ze natiahli v ramci "bordelu" aj LAN kabel? NEE.
.
Ano "Nepřestává mě fascinovat", zmyslanie niektorych ludi.

"Archer VR300" je především 100mbitový lowend s asi nejslabším možným broukem.
takže jestli máš skvělý nápad pověsit všechno doma na wifi, tak už víš, proč ten router nemůže nikdy stíhat.

- všechno stacionární co jde dát na kabel.
- když se ti nechce v liště tahat kabel ke všem telkám, aspoň pro některé pořídit powerline adaptéry.

Dosť často býva problém na strane počítača, resp. jeho mizerného drivera. Môžeš sa pokúsiť pohľadať lepší driver (firmware) i keď pripojenie káblom je najlepšia voľba, pretože kábel nechytá rušenie z okolia tak ako wifi.
Minimálne treba používať 5 GHz wifi keď už je wifi nutnosť.