Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtual Box - virtuální WIN XP na externím disku

Dobrý den,
pokouším se nainstalovat virtuální Win XP 32bit pomocí VirtualBoxu 6.1.18 na notebook s Windows 10.
Protože nemám v NB moc velký disk, chtěl bych mít virtuální systém a sdílenou složku na externím SSD připojeném přes USB 3.
Navíc bych uvítal možnost spouštění i na dalším PC a dostávám se k nedostatku licencí pro ta XP.
S nastavením Virtual boxu bych ale potřeboval nějak pomoci, nechce z externího disku načítat a pokusy končí tím, že buď je špatné písmeno jednotky a tím je iso úplně nedostupné, nebo se objeví hláška
FATAL: Could not read from the boot medium! System halted.
Návod k VirtualBoxu v angličtině nedám, špatně jsem se učil... a tenkrát byl stejně jediný požadovaný cizí jazyk ruština :-)

Má s takovou verzí provozování virtuálního systému někdo nějaké (dobré) zkušenosti?

Díky, Vašek.

Jde to, zkoušel jsem to. Musí se to nastavit přes VBoxManage, návod je v Helpu k VirtualBoxu, bohužel anglicky. V podstatě se vytvoří speciální disk *.VDI se speciálním tvarem, co VirtualBox odkáže na fyzický disk nebo oddíl. Ale jak se to dělá přesně si musíš najít, nemám na to teď čas a zas tak důkladně si to nepametuji, abych mohl dát přesný návod, je to pár let.