Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření wifi signálu na zahradu

Ahoj odborníci,

mohu Vás s dovolením poprosit o radu. Mám v baráku router TP- Link MR 200 od poskytovatele LTE internetu O2 a chtěl bych signál rozšířit i na zahradu viz. obrázek v příloze.
Představa je taková, že bych z routeru z domu vyvedl kabel přes zeď do upevněného vysílače k venkovní zdi, který by signálem pokryl zahradu a chatku a zároveň aby nebyla zpomalena wifi v baráku.
Mohli byste mě prosím doporučit nějaké spolehlivé zařízení? Děkuji obrázek situace : https://ibb.co/hg6d2sp

dík za náčrtek, to tu skoro nikoho nenapadne vložit.
protože to chceš 180° směrové, nemá smysl to řešit panelovými anténami (jen 60-90st).
asi bych pod střechu strčil nějaký starý nadbytečný 100mb router/ap s 1x 5-8db tyčkou = všesměrovou, třeba to i zavřít do nějaké plastové krabice. přívod, případně i napájení přes lan kabel (pasívní poe).

nebo do ochranné krabičky strčit něco malého, jenže...

Zisk antény [dBi]: < 2

https://www.suntech.cz/produkt/352031-tp-link-tl-wr802n-kapesni-ap-router-2-4ghz-1x-wan-1x-micro-usb-300mbps/
https://www.suntech.cz/produkt/374971-mikrotik-map-lite-wi-fi-n-os-l4-1xlan-napajeci-adapter/

nakonec se mi líbí nejvíc toto, asi to pořídím bráchovi na zahradu:
https://www.suntech.cz/produkt/358285-venkovni-jednotka-routerboard-rbwap2nd-ros-l4-1xlan-2-4ghz-802-11b-g-n-bila-plast-krabice-napajeci-adapte/
ale taky houby zisk antény, ach jo.

já třeba tyto noname shity upřímně nesnáším - ale v režimu ap, co se s tím může stát? když se ty antény sklopí dopředu, vznikne z toho fajná placatost, co se dá schovat do rozumné krabice:
https://www.suntech.cz/produkt/474728-mercusys-mw301r-300mbps-wifi-router/
už jsem mezitím ten mikrotik objednal :(

mohl bys ho sice nastavit jako neoblíbený repeater, ale protože k němu chceš stejně přivést napájení (drátem nebo skrz poe), tak už rovnou dírou protáhneš i lan kabel.
druhý např.mikrotik dáš do režimu "ap" s nezávislou wifi č.2 a ty sítě spolu nebudou muset diskutovat / řešit kompatibilitu. oba routery umí wifi n, skrz hloupějších mobilů/tabletů omezíš vysílání na 11 kanálů (aspoň 5 kanálů odstup od sebe), dál není co řešit.

no právě. kdyby dal ven pod střechu jen panelovou anténu, ta má vyzařovací úhel asi 90°. ty směrové venkovní klienty asi 60°.
když to natočí hlavním směrem doprava, bude mít vlevo asi 1/3 zahrady nepokrytou.

když tam dá všesměrovou tyčku, pokryje celých 180°, do baráku přes zeď mu půjde minimum a když bude ap o aspoň 5 kanálů posunuté proti domácímu routeru, nemusí ho to trápit vůbec.