Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zlepšiť pc

dobrý potreboval by som zlepšiť počitač konkrétne zvýšiť fps v hre warzone mam tam 80-130 fps max staršne mi to seká chcel by som dokúpiť tento procák AMD Ryzen 7 5800X a tuto dosku https://www.alza.sk/msi-mag-b550-tomahawk-d5867621.htm?o=1 (MSI MAG B550 TOMAHAWK) o klk by mi to zvýšilo fps približne potreboval by som aspoin stabilných 120 - 150 . dik za radu toto je moj momentálny pc ------ Intel Core i5 9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB, RAM 16GB DDR4, SSD 960GB, bez mechaniky, WiFi, HDMI a DisplayPort, 2×USB 3.2, 4×USB 2.0, typ skrine: Midi Tower, Windows 10 Home, doska https://www.msi.com/Motherboard/b360m-mortar.html

Na plynuly obraz ti staci 30fps

- to je s prominutim priserna blbost. ;-) Ale nechci zacinat zbytecny flame.

Pokud chces mit obraz skutecne plynuly, tak musi byt ze zaplym v-sync trvale na stejnych FPS, jake ma refresh obrazovky = klasicky 60FPS, nebo vic na monitorech ktere vic umi. A rozebirat ze oko nepozna rozdil mezi 60 a 120 - 144 atd. je zbytecne - pozna.

ano, byla a je to priserna blbost. Znouzectnost kvuli cene materialu a pracnosti. BTW toci se na 24 snimku, ne 25. A aby ti to v kine nevyrvalo oci z hlavy, tak kazdy snmek blikne nekolikrat, protoze pri 24fps by to byl idealni material pro epileptiky. Dtto dementni TV normy a interlaced pulsnimky - zas jen reseni "z nouze" aby byl pohyb aspon trochu plynulejsi. Vse dane historicky vyvojem, a tahneme to porad za sebou.

Zabudas na fakt, ze 95% ludi su slepi a chluchi.
Uz som to su spominal viackrat...v dobach CRT som mal citlive oci a vedel som rozoznat 60, 75 a 100Hz.
60 som spoznal hned do sekundy, 75Hz som sa musel trosku zapozerat a 100 mi uz proste neblikala, ani ked som zmuril ako blazon.
ALe co si spominam tak ziaden moj zakaznik nikdy ziadne blikanie nevidel a ked som im ukazal rozdiel tak mozno cca polovica len vahavo prikyvla, ze vidia rozdiel medzi 60 a 75Hz...aj len preto, ze sa nechceli so mnou priet;o).

Jak ti už psal Fleg, při takových FPS se ti hra nemůže sekat. Nemáš při té hře vysoký ping? Zkoušel jsi jinou hru, nejlépe nějakou offline? Seká se? Pokud používáš nějaký antivir, vypni ho. Zkontroluj co máš zapnuté po spuštění OS. Snad máš správně nainstalované ovladače, nejdřív chipset, potom zbytek ovladačů. Při novějších hrách je třeba někdy zaktulizovat ovladač grafiky.

Restartoval Windows? Znovu instaloval? Takže jsi z největší pravděpodobností špatně nainstaloval ovladače, pokud vůbec. Takže z webu výrobce základní desky nainstaluj ovladač chipsetu a pak zbytek.

EDIT: S hardwarem pravděpodobně nic mít nebudeš. Jak máš vůbec připojený net? Wi-Fi? Kolik máš v té hře ping? Protože jestli máš lagy, tak máš pravděpodobně vysoký ping, nebo je špatná odezva serveru, vyzkoušej jiný.

https://cs.phhsnews.com/difference-between-gaming-lag-and-low-fps2552

internet mam cez kábel ping mám 40-50, hra ide hladko ale jakmile to skoči na 80-90 fps je to citelný rozdiel jak ked mám 120 a dosť mi to vadi preto rozmýšlam, že by som si kupil nový procák a desku no hrajem tak 6- 8 h denne a chcel by som mať čo najlepšie fps, ktoré su možne v každej situácií