Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zlepšiť pc

dobrý potreboval by som zlepšiť počitač konkrétne zvýšiť fps v hre warzone mam tam 80-130 fps max staršne mi to seká chcel by som dokúpiť tento procák AMD Ryzen 7 5800X a tuto dosku https://www.alza.sk/msi-mag-b550-tomahawk-d5867621.htm?o=1 (MSI MAG B550 TOMAHAWK) o klk by mi to zvýšilo fps približne potreboval by som aspoin stabilných 120 - 150 . dik za radu toto je moj momentálny pc ------ Intel Core i5 9400F Coffee Lake 4.1 GHz, NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB, RAM 16GB DDR4, SSD 960GB, bez mechaniky, WiFi, HDMI a DisplayPort, 2×USB 3.2, 4×USB 2.0, typ skrine: Midi Tower, Windows 10 Home, doska https://www.msi.com/Motherboard/b360m-mortar.html

Na plynuly obraz ti staci 30fps

- to je s prominutim priserna blbost. ;-) Ale nechci zacinat zbytecny flame.

Pokud chces mit obraz skutecne plynuly, tak musi byt ze zaplym v-sync trvale na stejnych FPS, jake ma refresh obrazovky = klasicky 60FPS, nebo vic na monitorech ktere vic umi. A rozebirat ze oko nepozna rozdil mezi 60 a 120 - 144 atd. je zbytecne - pozna.

ano, byla a je to priserna blbost. Znouzectnost kvuli cene materialu a pracnosti. BTW toci se na 24 snimku, ne 25. A aby ti to v kine nevyrvalo oci z hlavy, tak kazdy snmek blikne nekolikrat, protoze pri 24fps by to byl idealni material pro epileptiky. Dtto dementni TV normy a interlaced pulsnimky - zas jen reseni "z nouze" aby byl pohyb aspon trochu plynulejsi. Vse dane historicky vyvojem, a tahneme to porad za sebou.

Zabudas na fakt, ze 95% ludi su slepi a chluchi.
Uz som to su spominal viackrat...v dobach CRT som mal citlive oci a vedel som rozoznat 60, 75 a 100Hz.
60 som spoznal hned do sekundy, 75Hz som sa musel trosku zapozerat a 100 mi uz proste neblikala, ani ked som zmuril ako blazon.
ALe co si spominam tak ziaden moj zakaznik nikdy ziadne blikanie nevidel a ked som im ukazal rozdiel tak mozno cca polovica len vahavo prikyvla, ze vidia rozdiel medzi 60 a 75Hz...aj len preto, ze sa nechceli so mnou priet;o).