Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Procesor nejde do výkonu max 30% a 0,89GHz

Dobrý deň,
Procesor nejde do výkonu, reakcie sú spomalené na to že sa jedná o procesor Intel i7
Podľa správcu úloh ide procesor iba na 30% zaťaženia a frekvenciu píše 0,89GHz

Čistá inštalácia Windows 10, použité ovládače zo stránky Dell.com
Skúsil som aj alternatívne ovládače (SamDrivers) a správa sa to rovnako.

Pri prvej inštalácií Windows keď som dal reštartovať notebook, tak po reštarte išiel procesor normálne pri záťaži aj do 3,00GHz.
Dal som vypnúť a znovu som ho zapol tak znova išiel iba na 30% zaťaženia a frekvenciu píše 0,89GHz.
Urobil som znovu čistú inštaláciu Windows 10 a už ani reštart nepomôže.

Kde robím chybu alebo je potrebné niečo doinštalovať?

Notebook:
Dell Latitude E6330 overview
Intel core i7 3540M
RAM 4GB
SSD ADATA SU650 500GB
Windows 10 Pro 21H1 (inštalácia cez nabotovanú usb flešku vytvorenú cez media creation tools)

Nemám originálny napájací zdroj ale skúšal som aj originálny napájací zdroj Dell (190W) a tiež rovnaké správanie CPU
Akumulátor je mŕtvi.

Ďakujem vopred za každú odpoveď.

Delly se takhle chovají, pokud nedokáží zjistit typ adaptéru, což bývá obvyklé u neoriginálních. Pokud to ale dělá i s originálním, tak je možné, že je poškozená část, která je za tu detekci zodpovědná.
U jiného notebooku ten adaptér funguje normálně?

Riesenia z vlakna (vraj funkcne).

It's bios problem. I found how to go full speed again. I go Start menu -> power -> sleep. Wait till computer sleeps. Than power up from sleep pressing power button. Thats it.

alebo

Removing the screw under the C key worked for me. Crazy.

pripadne

install Throttlestop and disable the BD PROCHOT setting.

Niekomu pomohol aj update biosu.

All that is required is a BIOS update to the latest firmware available from Dell (support.dell.com, search for your particular model). In my most recent client’s case, an upgrade from A05 to A15 immediately corrected the problem.

Ďakujem za ten link na fórum. Jeden tam pisal postup s akumulatorom. Tak som vybral ten mŕtvi akumulátor a znovu naštartoval notebook a ide normálne :-D

Myslím si že Windows nejako brzdil výkon na úkor pokusu nabíjania akumulátora.

Niekomu pomohol aj update biosu.

To som skúšal ešte pred tým a nedovolilo mi to lebo nieje nabitá batéria. inú nemam.

Mám velmi podobný model, taky i7. Mám v něm i NVS 5200M. Taky se mi to jednou stalo a myslím, že to bylo přehřívání. (Nahrával jsem obrazovku). Nepomohl ani restar, ani nic jiného. Až si ten ntb odpočal a zchladil se, tak to šlo zase v pořádku.