Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skript na přejmenování PC a zařazení do domény

Zdravím chytré hlavy (i ty ostatní :-p)!

Přejdu hned k věci - modelová situace, 100 notebooků, které je čas od času nutno překlonovat (z uložené image). A následně ručně přejmenovat a zařadit do domény.

Napadlo mě, že by to mohlo jít nějak zautomatizovat, např. skriptem v Powershellu?
Představuju si to takto - budu mít seznam sériových čísel ntb, ke každému číslu bude přiřazen název počítače. Skriptem se načte, že např. notebook SN (serial number) CQW12345 se má jmenovat kancelar1, přejmenuje se a zařadí do domény.

Radil jsem se s Googlem, skripty na přejmenování a zařazení do AD existují a fungují, oříškem je to přejmenování podle seznamu. Dá se to vyřešit? Nebo je to celé blbost a lze to vymyslet líp?

Děkuju za reakce.

Oriešok nebude zoznam, ale skôr to zaraďovanie do domény.

Inak nie je o čom, s txt zoznamom sa dá pracovať v baťáku aj v powershelli. SN si načítaš tiež ľahko, wmic bios get serialnumber. Porovnáš v cykle so zoznamom a máš správny názov.

Ďalšia možnosť je zaradiť ich do domény s defalut názvami, a premenovať následne z domény nejakým GPO skriptom.

Ale možno tá prvá možnosť by bola lepšia..

Proč bude problém zařazení do domény?
Našel jsem např. takovýto skript, který by se dal upravit?

$hostname = read-host 'hostname'
$Domain = 'domain.com' ## put domain name here
$Credential = Get-Credential

Rename-Computer $hostname
Add-Computer -Domain $Domain -NewName $hostname -Credential $Credential -Restart -Force

Napríklad niečo ako http://server/gethostname.php?serial=123456
Po niečom takom by šiahol ten skript akonáhle sa zapne počítač. Načíta meno pc, nastaví ho, pridá do domény. Hotovo.

Samozrejme, to by si muselo byť všetkopripravené, naprogramované. Ide len o to, že by to bolo niekee centrálne spravované. A mohlo by to fungovať automaticky.
Ale ak to vyriešiš svojim skriptom a svojim zoznamom napríklad na usb kľúči, tak môže to fungovať aj tak.

Nie je to blbosť. Ak máš funkčný skript tak si do neho dopíšeš to, čo potrebuješ, teda tabuľku, ktorá bude obsahovať potrebné priradenia. Takto to bude admistratívna práca na začiatku, kdežto teraz tú administratívnu prácu robíš na konci.

Nezapomeň, že bys měl po obnovení z Image provést změnu SID, pokud to nědělá automaticky tvůj klonovací software. Sice to při zařazení do domény dostane k základnímu SID jedinečný "dovětek", ale nějakým programům by to přesto mohlo dělat problémy.
Doufám, že v Image nemáš už nainstalovaný nějaký antivir, který je pak centrálně spravovaný.

Uhodil jsi hlavičku na hřebík....

Změnu SID nedělám, něco jsem o tom sice četl, ale v praxi jsem s tím nikdy neměl problém. Ani při použití Acronis Image, ani s Macrium Reflect. Nevím, jestli to ty programy nějak řeší automaticky?

Uhodl jsi - v Image je nainstalovaný centrálně spravovaný antivir. Správu má na starosti kolega, jen vím, že pak musí v administraci toho AV potvrdit, že došlo k "změně hardwaru" nebo tak něco... Je to špatně? Měl by být Image bez AV a pak to na každý stroj ručně dohrávat? Já mu do toho nekecám... :-)

Jen vím, že to není doporučované, protože to může dělat problémy.
Na změnu SID jsiu utility, nějaké klonovaci softy to umí rovnou, popř. můžeš použít primo Windows a SYSPREP s parametrem "generalize"
Já se snažím problémům předcházet a i když je to teď v pohodě, neznamená to, že nenarazíš na nějaký soft, kvuli kterému pak nebudeš muset najednou řešit všechny notebooky