Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skript na přejmenování PC a zařazení do domény

Zdravím chytré hlavy (i ty ostatní :-p)!

Přejdu hned k věci - modelová situace, 100 notebooků, které je čas od času nutno překlonovat (z uložené image). A následně ručně přejmenovat a zařadit do domény.

Napadlo mě, že by to mohlo jít nějak zautomatizovat, např. skriptem v Powershellu?
Představuju si to takto - budu mít seznam sériových čísel ntb, ke každému číslu bude přiřazen název počítače. Skriptem se načte, že např. notebook SN (serial number) CQW12345 se má jmenovat kancelar1, přejmenuje se a zařadí do domény.

Radil jsem se s Googlem, skripty na přejmenování a zařazení do AD existují a fungují, oříškem je to přejmenování podle seznamu. Dá se to vyřešit? Nebo je to celé blbost a lze to vymyslet líp?

Děkuju za reakce.

Nezapomeň, že bys měl po obnovení z Image provést změnu SID, pokud to nědělá automaticky tvůj klonovací software. Sice to při zařazení do domény dostane k základnímu SID jedinečný "dovětek", ale nějakým programům by to přesto mohlo dělat problémy.
Doufám, že v Image nemáš už nainstalovaný nějaký antivir, který je pak centrálně spravovaný.

Uhodil jsi hlavičku na hřebík....

Změnu SID nedělám, něco jsem o tom sice četl, ale v praxi jsem s tím nikdy neměl problém. Ani při použití Acronis Image, ani s Macrium Reflect. Nevím, jestli to ty programy nějak řeší automaticky?

Uhodl jsi - v Image je nainstalovaný centrálně spravovaný antivir. Správu má na starosti kolega, jen vím, že pak musí v administraci toho AV potvrdit, že došlo k "změně hardwaru" nebo tak něco... Je to špatně? Měl by být Image bez AV a pak to na každý stroj ručně dohrávat? Já mu do toho nekecám... :-)

Jen vím, že to není doporučované, protože to může dělat problémy.
Na změnu SID jsiu utility, nějaké klonovaci softy to umí rovnou, popř. můžeš použít primo Windows a SYSPREP s parametrem "generalize"
Já se snažím problémům předcházet a i když je to teď v pohodě, neznamená to, že nenarazíš na nějaký soft, kvuli kterému pak nebudeš muset najednou řešit všechny notebooky