Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování integrované GPU

Vím, bude to znít divně, ale dá se taktovat integrovaná GPU u procesoru i3 3240? Mně to v BIOSu háže, že to můžu nastavit na vyšší frekvenci (zkoušel jsem 1100 Mhz), ale ve Win10 mi to stále ukazuje frekvenci 1050 Mhz. Myslíte, že by to šlo taktovat, nebo je to uzavřené ten GPU násobič? A popřípadě, měl bych po nataktování (z 1050Mhz na 1100Mhz) zvednout napětí (Voltage)?
Jen jsem viděl toto, tak jsem si řekl, že to taky zkusím... Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=UNhaTAPfi5U
Děkuji za všechny rady :)

Smelo do toho. Človeče, ani nemáš základné vedomosti a ideš robiť niečo čomu ani za mak nerozumieš a ak sa ti to nebodaj aj podarí tak to bude k ničomu. Však ak sa musíš, tak si to skús trocha sám dohľadať na googli a keď sem prídeš s nejakou relevantnou otázkou a uvidíme z tvojej strany snahu, tak ti aj hádam niekto poradí. Takto to skôr vyzerá, že by si bol najradšej, aby sa u teba niekto osobne stavil a urobil ti to " taktovanie ".

Já jsem totiž najel do BIOSu, dal Advanced Frequency settings a tam jsem přetaktoval integrated GPU na 1150 Mhz. Pak jsem šel do Win10 a spustil benchmark (konkrétně 3DMark 11) a taky GPU-Z. A v tom GPU-Z jsem viděl frekvenci furt na původních 1050 Mhz. Myslíte, že potřebuju něco povolit v BIOSu, protože jsem tam původně měl Pentium G2130? Nebo ještě něco jiného? Můžu poslat screeny BIOSu, pokud pomůže.

Bohužel už ano. Ale ty RAMky mi teď nedají spát. Jsem je na Váš tip přetaktoval a bojím se, že kvůli zvýšené frekvenci z 1333 Mhz na 1600 Mhz se přehřejou a zničí se, popřípadě vybouchnou. To by členi rodiny neměli zrovna radost. Takže bych byl rád, kdybyste mi někdo dohodil nástroj na sledování teploty RAM. :)

Dekuji. Ale myslel jsem spis nejakou app. (Jenze vetsina ramek nema thermal sensor jak jsem se docetl) A neměl bych ty RAMky teď projet třeba MemTestem 86, jestli jsou stabilní? Prostě jen chci vědét, že ten PC nespadne ani při větší zátěži a bude spolehlivý.

A neměl bych ty RAMky teď projet třeba MemTestem 86, jestli jsou stabilní? Prostě jen chci vědét, že ten PC nespadne ani při větší zátěži a bude spolehlivý.

Tak proč to neuděláš a raději místo toho tady vypisuješ kraviny? Potřebuješ na to snad povolení?