Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Monitor - Problem jasu v hrach

Dobry den,

Mam msi monitor optix magcurv321, hraju konzolove hry moj problem je ze ked naprikpad vchadzam do nejakej budovy miestnost sa postupne rozosvetli a ked sa z budovy pozriem von tak vsetko je biele a ppstupne sa vsetko zosvetluje a vidno , strasme mi to vadi a neviem cim to je sposobene , uvediem priklad ako ked vas oslepi oslepujuci granat vidite bielo a postupne sa vsetko normalizuje, tak to je aj u mojho monitora kontrast mam nastaveny na 50, jas 100. Neviem co robit aby mi to nerobilo vsetko je strasne take presvetlene aj ked dam nizko jas a kontrast, robi to stale. Aj s HDR aj bez. S hdr je to o kus horsie.

Dakujem

Není nutné psát dotaz dvakrát.
https://pc.poradna.net/questions/3084549-monitor-automaticky-jas-far-cry-5#r3084646 (host)

kontrast mam nastaveny na 50, jas 100.

buď je ten monitor vadný, nebo jsi už dávno slepý. samozřejmě se tak bude chovat každý monitor při velkých změnách jasu ve scéně, když bude takto špatně nastavený.

edit: normální nastavení obou hodnot u funkčního monitoru je právě opačné.