Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jaký procesor?

Zdravím, potřeboval bych si udělat menší upgrade PC, hraju pouze LoL a mám brouka v hlavě jaký procesor koupit. Jestli jít do Intelu nebo Ryzen. Moje cenová relace je za procesor max 8k. Byl jsem rozhodnutý pro Ryzen 5 5600X, ale objevil jsem i5-11600K, který je v testech o dost lepší. Nebo je nějáký procesor, který by jste doporučili? K procesoru ještě budu kupovat základní desku (buď k AMD MSI B450 TOMAHAWK MAX a nebo k Intelu ještě nevím) a k tomu RAM (16gb predator 3200mhz)...
Grafiku mám MSI 1060 3GB OC a zdroj Gigabyte P650B. Díky za pomoc.

Ryzen, ale až ti odpadne GK (pokud odpadne, což není moc velká šance, pokud to není přetaktovaný šunt, který se přehřívá... :)), tak budeš vzpomínat na Intel (ten má jedinou výhodu integrovanou grafickou kartu). U AMD máš větší upgrade. Ale u Intelu zase integrovanou GK. Tak vybírej.

Co se ti nezdá? Podívej se na porovnání Ryzen 5 5600X vs FX-8350 o kolik levelů je ten procesor jinde...i na tom FX-8350 to bylo normálně hratelný při těch FPS, ale teď už je to úplně o něčem jiném. Navíc LoLko má nulové nároky na komponenty.

Ono podľa mňa nejde ani o tie Max hodnoty FPS, v tomto prípade 400 ale skôr o to,aby tam neboli prepady tých FPS, lebo to si potom vsimnes, keď ti to skoci z tých 400 trebárs na 200-150. Nemám to vyskúšané, ale podľa mňa je dôležité snažiť sa mať pokiaľ možno stabilné FPS bez vykyvov.