Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opera a obsazená RAM

Operu používám už dlouhý léta, momentálně verzi 9.52 na WinXP Home SP3.

Běžne mám v Opeře otevřeno přes deset záložek, i víc. Občas ji mám jako 2-3 okna. Pozoruju, že po pár hodinách zabírá Opera velkou část RAM, např. 180 MB. To mi přijde obludný.

Je to u Opera normální? Dělám něco špatně?

Pavel

Opera 9.52
XP i vista 64
otevreno minimalne 100 oken(tabu)
RAM 140-280max
staci ji minimalizovat, nemusi se restartovat a hned se spotreba snizi, ale i tak to nic neni, kdo dnes ma v pc treba 512ram? FF 3 se pri takovym poctu oken totalne zasukuje a zhrouti.
Nereste to, potrebuju to.

okien alebo kariet?
v threade je pisane, ze mava casto nieco nad 10 kariet. Ty hovoris o 28. Inak ja som na firefoxe skusal otvorit 70 kariet a nespadlo to :-) a to nemam ziadne delo PC. Netvrdim, ze firefox zere malo RAM, ale nie je to tak strasne ako to bolo vo verzii 2.*

Málokdo si při porovnávání browserů a počítání záložek uvědomuje, že každá záložka v jiném prohlížeči žere jinak. Na vině ani nemusí být jen flash, ale především javascript a počítá se i velikost dokumentu. Rozdíl mezi dvaceti záložkami na nějaké textové stránce a jedním otevřeným gmailem může být propastný v neprospěch gmailu.

Konkrétně Opera s javascriptem pracuje opravdu zoufale.