Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová telka UHD

Ave. Vím, že jsem to tu už dával, ale stará LG sa nejak zbrchala k životu :-p. Nyní je ale ta pravá chvíle - začíná blikat a skuhrat (zdroj?). Vymyslel jsem toto. Doporučíte nebo budete kamenovat? Pro hnidopichy: bude to zas na nějakých pět let, než ji manželka zlikviduje. Edge je mi jedno. Ambient je velké plus. Bude umět miracast? Máte či znáte? Su jedno velké ucho.

loading...

při nízké hlasitosti byl zvuk rušen nějakými hluky. po googlovaní jsem zjistil, že si na toto stěžují všichni, kam jsem v Evropě kliknul...

Zakoupil jsem ten to model po dlouhém zvažování. A vlastní zkušenost, rušivý zvuk při nízké hlasitosti řešeno výměnou za nový kus to samé. Zjištěno při hlasitostí na úrovni 1-2 bublavý zvuk doprovázející hlavní zvuk. Nevím zdali se jedná o vadu z výroby

Bohužel nemohu doporučit. Kromě problému se zvukem je televize výborná, nicméně při nízkých hlasitostech vydává šumivý zvuk podobný foukání větru. V tichém pokoji to může být velice otravné. Od integrovaných reproduktorů TV této cenové kategorie neočekávám žádné zázraky, avšak takto zjevně chybé a rušivé zvuky by nešlo tolerovat ani u levnějších modelů. Takže pokud se občas díváte na TV s nízkou hlasitostí, tento kus rozhodně neroporučuju.

Q80je podstatně lepší jak 8Bit Q6* bez MEMC (což na 50Hz naivních 60Hz) často sléva u VA barvy u rychlejsich scén a EDGE LED na Samsung trpí snad unikem světla 9 televizi z 10.
Mimo QLED, neni tak dlouho jsem zkoušel Philips s 10Bit panelem AMVA a AndroidTV ktery o proti SaphiOS umoznuje instalaci skoro vsech aplikaci i celkove ta optimizace ATV je ted podstatne lepsi od Upgradu na ATV 9 a vyse.
Slušně díky DLED jim funguje mimo rovnoměrné podsvícení i local dimming, i když jen na nějaké desítce LED zon (v této ceně) které LCD podsvěcují, velmi korektní Wide-gamut.

Bude umět miracast?

PS: miracast podporuje snad dnes uz každá Smart TV.

Já koupil Sony s Androidem, nalomil mě na něj Brtník, že by Droid bude lepší ohledně aktualizací. Vůči staré LG, budiž jí sběrnej dvůr milostiv, je neskutečně svižná, tedy odezvy GUI. Obraz parádní, osobně nevím, jestli je poznat OLED, QLED, nebo jak, ale barvy to má pěkný.
Zajímavost - má to externí zdroj, jako notebook.
https://www.czc.cz/sony-kd-49xh8096-123cm/282644/produkt

Akorát nevím, jak je to s miracastem, zrcadlení telefonu se mi nepodařilo zprovoznit, netuším, jak se to na Androidu dělá. Ale nijak jsem se v tom nevrtal, zas tak moc to nepotřebuju.

Sony jsou slušný, mají dobře optimalizovaný SW, ale osobně bych IPS pro TV na filmy asi nevolil.
OLED vs LCD jde poznat a rozdíl je vic jak viditelný v základě již diky nekonečné hloubky černé, úhel degradace obrazu, v podstatě má o proti LCD skoro jen samé výhody (možná až na jas u starších modelu) :)

Já nejsu žádnej ostříž, já už vidím hovno, už mám i brejle. Takže takový detaily jsou mi naprosto u prdele, hlavně když je obraz pěknej, barvy jsou barevný a ocením spíš tu funkčnost, než o drobet černější černou.
Takže jsem rád, že není problém přehrávat videa z internetu, GUI je svižný, jsou tam různý aplikace, jako třeba YouTube Music, kdy to vyhledává jen hudbu, což využívá manželka. A taky je tam solidní rozpoznávání hlasu, takže při vyhledávání stačí stisknout čudlík na ovladači, říct bedně co hledám a ono to vyhledá.

Mám toho plné zuby. Něco má kvalitní obraz a zvuk na piču (viz ten Samec, kterého jste zprznili), něco obraz z řiti a zvuk skřivana. Mám vás dost. Chci konkrétní odpověď: Samce jo nebo ne? Proč? Skuhrá /huhlá/ jak? Jak moc blbě? Olezou mi uši? Neserte mě, nebo vás prokleju. Umím to.