Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook?

Dobrý večer,chcem sa opýtať,možno blbá otázka.Po 7 rokoch čo mám notebook Lenovo G 500 1105M,uhl.15,6 4 G Ram,500 Gb HDD,je nutné sa obzrieť za novým?Asika viem čo mi odpoviete,ak ešte slúži nie.No sem tam sa stane že mi pomaly načitava prehliadač,mám Mozzilu,predtým Google po zistení že to žre hodne pamete som ho odinštaloval.Raz do týždna ho vyčistím Ccleanerom,s rozumným čistením,tým myslím že nečistím registre cez Cclener a nijak inak.Zatial vše ok.Len niekedy te prehliadač,a niekedy mi aj niektoré stránky dlhšie načitava,Raz do týždňa ho preskenujem Defenderom uplná kontrola a Malwarebytom free,pls Adwarecleanerom.Mám ho stále napojený na sieti na adaptéri,tz.bateriu neviužívam.Tá už má asika slabú kapacitu,ak sa nemýlim možno aj 3 roky čo som kupoval novú.A ešte sa mi dosť často stáva aj pri zapnutí notebooku,alebo pri načí taní nejake stránky,aplikácie,začnú cez obrazovku behať pásiky.Pekný večer.Ps v apríly 2021 bolo 7 rokov čo ho mám

Z uvedeného:
7 rokov - už má nárok na dôchodok :-D - veď i tak pracuje ako dôchodca, pomaly a rozvážne ;-)
Neuvedený OS - asi tam máš ešte W7, W8, W8.1
Lenovo G 500 1105M - pomalé dvojjadro + 4GB RAM - pokiaľ sa nedá upgradovať aspoň na 8GB (RAM) nepomôžeš si (ale podľa špecifikácii vraj sa dá až na 16GB RAM). Náhrada HDD za SSD ti ho trochu zrýchli, ale na 100% tam napcháš jedine SSD SATAIII (pochybujem, že tam máš m.2 SATA o NVMe ani nehovoriac).
Grafika 2GB - nič moc v dnešnej dobe.

K ostatnému - CCleaner - moc by som mu už neveril.
Pokiaľ sa ti pomaly spúšťa, pomaly reaguje - skontroluj si, či ti niečo nebeží na pozadí, či sa pri štarte nespúšťajú nejaké "tunitká" - msconfig - po štarte, proces explorer - čo beží na pozadí o čom ani nemáš šajnu.
A čo sa týka Chrome, FF - teraz sú na tom skoro rovnako - žerú a žerú z RAM, len tak fičí.... čo karta - to nový proces, čo doplnok - to nový proces. Nepomôžeš si. Skús potom iný prehliadač (je ich kopa, ktoré ešte fungujú a nezaberajú toľko RAM).

staré 2jádrové i3 nebo co v tom šrotu máš stíhaly tehdejší jednodušší internetové stránky.
dnes je to přeplněné skripty, hafo reklam, animací, odkudsi nahrávaných počitadel, stránky mají složitější formátování - ty slabší procesory už dnešní stránky beznadějně nedávají, není tomu pomoci.

třeba takový nějaký minipc + pořádný externí monitor (repas 24"), na kterém něco uvidíš:
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1246594-fujitsu-esprimo-q920-usff.html