Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak dostat spatky velikost po vymazani Acronis Secure Zone

Zdravim poradnu!
Prosim Vas.Udelal jsem "particii" Acronis Secure Zone(v programu Acronis True Image Home 11),ale malou a tak jsem ji vymazal a udelal novou na jinou particii.Jenomze ta "puvodni" se sice vymazala,ale naspatek mi uz "nevratila" ubrany GB z disku..Nevite jak to udelat,abych je dostal spatky?Totiz,navod jsem precetl docela podrobne,ale nejak nenachadzim "muj problem"..
OS je XP HE SP3

Zminovanej Acronis..Abych to upresnil..Ja vytvoril oddil Acronis Secure Zone na systemovy particii,ale byl malej na zalohu,tak jsem ho vymazal hned vytvoril na datovy particii,jenomze ubrany GB ze systemovy particii nepribily..
Hledal jsem neco na googlu,ale nic podobnyho jsem tam nenasel,proto jsem napsal tady,jestli pak nekdo nema podobny skusenosti,nebo to treba uz neco podobny nedelal..

Kterej zmiňovanej? Tebou TrueImage (TI) nebo mnou DiskDirector (DD)?

Ano, umíme to. Jenže je třeba dávat zatracenej pozor. Je to citlivý. Nesmí vypadnout proud. Na disku nesmí být chyby. Špatně nakloníš hlavu nebo se blbě nadechneš a je po datech.

Práce s oddílama je jako zneškodňovat výbušninu. Obvykle se nic nestane, ale průšvih stojí za to.

Uměl bych to v DD, v TI ne.

Pavel

Důvody chápu. Mám zakoupen jak DD, tak i TI. Ale tu secure zone nepoužívám, nemám k těmhle on-the-fly řešením důvěru. Věřím staré poctivé ruční metodě: nabootovat cd s TI a zazálohovat z něj. Tisíckrát menší možnost, že se něco posere. Takže jsem ani sec-zone nezkoušel, i když mám nastudováno o co jde. Podle mýho je to (bez urážky, prosím!) chyták na jelimánky.

Pavel

když obnovíš / přeinstaluješ xp, s tvojí "neviditelnou" či nepřístupnou partition se nestane nic, xp ji stejně tak jak je teď označená neumí využít.
čili potřebuješ nějaký partition manager - buď full verzi toho disk directoru (já ji mám z práce, to se mi to kecá), nebo nějaký typ "ultimate boot cd".

edit: secure zone možná funguje, je to takové jednotlačítkové řešení. ale já rád vidím sám do všeho co dělám, tak mě ani nenapadlo zjišťovat jak se to chová, a nic takového ani nehodlám používat.

Ve skladu mám toto, jestli to funguje nevím, neb jsem nikdy nepotřeboval. Ale acronis má asi jakýsi linux v sobě, jestli to ten prográmek uvidí(nějaké ty ext2 nebo jak se temu hutorí) jest otázkou.

Popis
Skvělý prográmek, který dokáže prohledat jakýkoliv pevný disk, zjistit zda na něm nejsou přítomny nějaké ztracené systémové oddíly a pokud ano, připojí je k systému pod zvoleným označením. Díky tomu si můžete bez rizika zazálohovat potřebná data.

Datum vydání: 14. listopad 2007
Jazyková verze: English
Licence: Freeware pro nekomerční použití
Operační systémy: Windows 2000, Windows XP, Windows 2003

Podrobný popis:
Vlastnosti programu:

* jednoduché používání, nepotřebujete žádné speciální znalosti,
* 3 módy pro vyhledávání partition,
* podpora nestandardní diskové struktury,
* podpora všech verzí NTFS a FAT,
* umožňuje vytvoření a mountování obrazů

No od toho bych zbaběle prchal A pokud jde o ty apokalyptické cancy, kterými se to zde jen hemží, tak Acronis DDS nejen na tyhle "čajíčky", ale na opravdu pořádnou a zodpovědnou práci tohoto typu je stavěn a umí ji. Otázka, co umí chudák postižený. Jinak na netu je, mimo jiné, kompletní a dokonce český manuál. Sice na versi "Suite", ale to, co potřebuješ, pokud náhodou máš versi "Server", tam najdeš také.

A pokud jde o ty apokalyptické cancy, kterými se to zde jen hemží...

Nevím, kolik toho pamatuješ a jaký máš zkušenosti. Já jsem si dobře vědom toho, že práce s oddíly na disku je mimořádně nebezpečná (poškození dat).

Třeba starej Partition Magic (DOS verze) vypekl dost lidí. Opatrnosti není nikdy dost.

Pavel

tento nemohoucí dlouhou dobu trpí obsesí, že každému na jeho domácí problémy s partitions musí nutit serverové verze v ceně kolem 15.000, navíc občas na něco jiného. a kdo netvrdí to samé co on, není mu roven.
to je jako bys měl toužit být roven pacientovi z bohnic.
no, každý jsme nějaký.

tazatel: cituju z mé předchozí odpovědi:

potřebuješ nějaký partition manager ... nebo nějaký typ "ultimate boot cd".

google ti najde .iso

To verim,ze to dokaze..Ale ja nemam Acronis DDS,ale Acronis True Image Home11-ten to toho taky dokaze docela dost a dobre..Nechtel jsem rozdelovat HDD,jen vytvorit "zachrany" disk pro pripad reinstalace..Ale dopadlo to trochu jinak nez jsem chtel,nez jsem si predstavoval....Navod na netu jsem nasel i na ATIH11,jenomze ne na tohle,co se "povedlo"mne..:-D
Ale i tak dekuju vsem za namahu a odezvu..;-)