Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je SSD 1TB Samsung 870 EVO spoľahlivý disk?

Ahoj,
potreboval by som vymeniť systémový disk v staršom stroji, do oka mi padol SSD 1TB Samsung 870 EVO samsung-870-evo-1-tb-d6308918.htm

Otázka 1 - je to seriózny disk alebo máte skúsenosti, že radšej nebrať? Prípadne aký iný, spoľahlivý?

Otázka 2 - mám brať so SATA3 rozhraním alebo odporúčate cez nejaké redukcie skúsiť iné, modernejšie rozhranie? Doska je tam MSI ZH77A-G43/Z77A-G43 Specification Má to byť systémový disk, je tam Win7 Pro (aj zatiaľ ešte nejaký čas zostane).

Pisal som to polozartom :)

V dnesnej dobe, ak to nie je prave herny PC, tak nevidim velmi dovod menit stroj, ak zvlada vsetko, co treba. Je tam 16GB RAM, bezia tam nonstop nejake databazy, obcas nejaky ten virtual. Novy rychly disk to este trochu ozivi. Skoda to vyhadzovat len kvoli malemu disku, ak to zatial ide. A ked dosluzi, tak snad ten disk najde vyuzitie niekde inde. Zivotnost sa udava 600 TBW, na tom stroji sa zapisuje denne cca 50GB, takze ak ten disk nezomrie, malo by to vydrzat dlhe roky, az kym sa neporuci doska do kremikoveho neba :)

Uz su prec tie casy, ked 2 rocny PC bol pomaly a musel sa menit. Poznam ludi (firmy), kde v zivote nekupili nove PC, cele roky bezia len na repasoch. Kupia PC za dve stovky a nechaju ho tam do smrti (toho PC), casto aj 10 rokov, a to si to PC uz nieco odmakalo u prveho zakaznika ako nove...

Asi každý píšeme o něčem jiném.

Já ti nerozmlouvám koupi SSD, jen s ohledem na zbytek sestavy by stačil nějaký s lepším poměrem cena/výkon.

Představa, že ho jednou použiješ v jiném PC je mírně naivní. Ne že by nevydržel kvůli životnosti, ale možná ho nebude kam připojit* nebo v té době nebude stačit výkonem.

*) nové desky postupně nahradí konektor SATA slotem M.2 PCIe 4x.

Ulož si tohle vlákno do oblíbených a za pár měsíců si povíme... :-p

Kdo by kupoval pomalé SATA disky, když budou na trhu rychlé M.2 NVMe, které se k nim cenově budou přibližovat.... Pro milovníky prosklených bočnic další výhoda: zbaví se kabelů...

Celkove ten SSD ujde, ale pro sebe na kost osizene TLC do PC ktere ma fungovat par let nekupuji. Jen SLC popripade MLC.
Vyse jsem zahledl SATA a NVMA, SATA nebudou odstraneny jen o par portu muze byt mene podle poctu portu M.2 vuci poctu dostupnym PCIe linkam, coz muze byt i na strane USB/eSATA.

PS: Na skladovani dat myslim ze Offline HDD zaloha je stale nejrozumnejsi volba. Ono ty NAS take nejsou 100% bezpecne, tak jako vse co ma FW a pristup k siti. Ronsomware je previt ..