Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stricky pc nenabehne

Zdravím, mám problem se svym starým pc. Je to už dědeček, ale deckam slouzi porad fajn.
Zdroj atx 300w, gt 210 1gb, 4gb ram, deska Asus p5pl le s Intel core duo
Po zapnutí pc se roztoči větráky gpu i cpu, ale tím to konci, dal se nic neděje, pc po zapnutí ani nepipne, nic. Zkousel jsem i prohazovat ramky a i jen s jednou, stále nic. Co myslíte, kde je příčina problému? Ano, vím, je to pc na smetak, ale třeba to bude jen banalita. Diky

Kondenzátory jsou ok, žádný není nafoukly a vypadají nepoškozeně.
Bohuzel nemam kde vyzkoušet desku ani si půjčit zdroj, takže to je celkem špatná zprava, jelikož v domácnosti používáme převážně laptopy. Nevim, jestli ma smysl kupovat nějaký bazarovy zdroj do 2 3 stovek a doufat, ze je deska ok.

z údajného výkonu zdroje tě dnes zajímá zatížitelnost +12v větve.
a samozřejmě konektory - staré typicky bílé molex, nebo dnešní černé sata.
ten tvůj krám by se měl spotřebou vejít do 150w.

nedočetl jsem se, jestli byl na základní desce spáchán cmos reset (s odpojeným napájením). a jestli cmos baterka není 12 let stará.

Tak bohuzel, zakoupen druhy zdroj a stále stejný výsledek. Ani nepípne. Ano, ram je v nejbližším slotu u cpu. Zkousel jsem všechny ramky po 1 a dokonce i všechny sloty, také nic.
Takže závěrem, ze je k.o deska? :/ jinak baterku cmos tam ani nemam.

Chce vzdy zkouset minimalni konfiguraci = jen na stole zdroj, deska.V ni pamet, procesor a grafika (pokud neni v CPU integrovana). Pokud se nepovede tohle zapnut, tak jsou dohromady ty 2 moznosti (bez pameti - s vadnou by se aspon roztocili vetraky, vadnych procesoru do 775 socketu jsem videl presne nula kusu) - zdroj jste vymenil, takze vicemene na jistotou deska. Mate v tom nejakou grafickou kartu? Pokud by byla vadna tak ze by se to cele nepovedlo ani zapnout (nestalo se mi), tak PC bez ni = taky aspon roztoci vetraky, a zapipa ze nema jak zobrazovat...

Mám ji venku, jen zdroj, deska, ram, cpu, grafika. Zkousel jsem i bez ram i bez gpu a taky ani nepipla, takže nejspíše deska, no. Nevadí, aspoň to deckam hned nějak upgraduju, kouknu po nejake bazarove už s lepším cpu a ramkama, ale zas budu omezeny zdrojem, tak co si mužů maximalne k tomuto zdroji dovolit dokoupit? Předpokládám teda, ze ten původní silnější 300w bude v pohode.

Grafiku bych prozatím ponechal integrovanou v procesoru, r7 series, která bude výkonově asi podobne jako ta gt 210. kdyby integrovaná nedostacovala, pak bych uvažoval o koupi nejake silnější a pravdepodobne i rovnou silnejsi zdroj, tudíž z původního pc by zbylo jenom case. Jen se obavam toho, že AMD bude zrat více než Intel, tak jestli by to ten 300w zvládl prozatím jen s integrovanou grafikou v cpu.
Jinak zde deska: https://www.asus.com/cz/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/A68HMK/

Zde cpu:https://www.czc.cz/amd-kaveri-a8-7600/156049/produkt

KDYz uz jsem v tom, uvazuju, že jim upgraduju grafiku. Decka na tom hrajou převážně world of warcraft a ještě nejake další. Co myslíte, ma smysl upgrade grafiky nejake bazarove do par stovek nebo bude procesor hodně omezovat lepsi grafiku nez ta, co je tam nyní? Případně jakou nejlepší bych k procesoru core 2 duo e4500 mohl dokoupit? Jak rikam, hraje se tam převážně wowko.