Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota CPU

Zdravím, měl bych dotaz, minulý týden jsem si pořídil nový procesor se základní deskou, Ryzen 5 5600X a k tomu MSI B450 TOMAHAWK MAX. CPU jsem nechal pastovat v PC servise a nasadit i můj chladič (Fera 3 HE1224 + větrák NOCTUA NF-S12A PWM) a včera mi začali trochu dropovat lehce fps. Dnes jsem zjistil, že se mi semtam sepne chladič a jede na plno asi 15s a pak zase přestane. Stáhl jsem si HWMonitor a mám teploty 49-60c, ale spíš se to drží kolem 60C, ikdyž nic nedělám...to je podle mě hodně špatné? Když zapnu csgo/lolko, tak se ty teploty moc nepohnou, jde to kolem 63c a větrák sepne na chvíli a pak běží zase potichu. Je něco špatně? Protože se mi nezdá, aby měl CPU 60c, když surfuju jen na internetu. Díky za rady

https://screenshot.cz/K6/K6KAT/teploty.png

Je ale divný, že mi to začalo dělat včera, kdyby to přece špatně nanesl nebo usadil špatný chladič, tak to dělá od prvního dne nebo ne? Jako je tam určitě něco špatně, protože jsem 5min nic nedělal na PC, bylo to na ploše, seděl jsem vedle a něco dělal a najednou se zase na 15s rozjel chladič na max aniž bych něco dělal na PC. Jinak při převzetí ze servisu pan říkal že právě zkoušel i zátěžové testy a říkal že se to pohybuje někde kolem 70C na max, takže dobrý.