Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odinstalování jednoho ze dvou systémů

Dobrý den, mám v jednom oddílu a na jednom harddisku nainstalované dva systémy, oba dva Windows XP Home Edition. Potřeboval bych poradit, jak mám odinstalovat jeden z těchto dvou systémů. Nevím jak, protože kdybych disk zformátoval, tak bych přišel o oba systémy a to nechci. Nevíte někdo, jak se "zbavit" jednoho systému bez toho, aby ten druhý nepřišel k újmě? Děkuji za odpověď :-)

Pokud nechceš ten funkční dořezat úplně, tak to zformátuj a nainstaluj znova všechno, je to lepší, než se potom potýkat s problémy typu smazal jsem si omylem správný profil v Documents and Settings, co s tím, budeš mít na disku na..(ehm, naplněno) zbytečností.

měl by ses vyjátřit jak k tomu vůbec došlo:
fak máš nainstalované dva systémy na dvou různých oddlílech, a jsi schopný se do každého dostat? budou mít různá písmena systémů, např C: a F: ...
nebo máš pouze dva záznamy v boot.ini po nepovedené nové instalaci, a windows je na disku jediný jen na C: ?

Mám dva systémy na jenom disku a do obou systémů se dostanu bez problémů.
Boot.ini:

[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)p artition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDO WS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WI NDOWS2="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect

...partition(1)\WINDOWS2

no, zamysli se zda je ten první systém v pořádku, a zda můžeš "WINDOWS2" oželet. pak bys nabootoval do prvního systému, a na adresář \WINDOWS2 použít kouzelné klávesy shift+del.
potom zrušit jeho záznam v boot.ini.

ale je pravděpodobné, že touto geniální dvojinstalací sis nadělal v potíže se závislostmi v registrech a v \program files, a taky guláš v profilech v C:\Documents and Settings.

pokud máš oddělený systémový a datový disk, je nejlepší tuto hrůzu na c: zformátovat (datové d: zůstane), a nainstalovat znovu. naneštěstí 99% lidí, kteří mají problém s instalací windows, nemají rozdělený disk a formát si nemohou dovolit.