Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malwarebytes free - umelá inteligencia

Dobrý deň,mám stiahnutý malwarebytes free na občasné preskenovanie notebook,do očí mi udrelo v časti Nastavenia - Zabezpečenie - Použiť umelú inteligenciu na zisťovanie hrozieb,čo to zhruba je,je to nejaké nové skenovanie ktorým disponujú antivýrusové programy?Ešte som o tom nepočul.Základný antivyrák mám defender,tento malware to mám len keby niečo,pekný deň

Na kieho šľaka pálíš elektriku, mučíš HW, trápiš cugrunt celú mašinu nejakými skenmi cestou AV?

Sprav čistú inštaláciu systému, záplatuj, nahoď tebou používaný, obslužný SW, vylaď OS, zbav ho bloatware, odstav telemetriu, Defender, vypni WU, Orchsetrator, Bits a spol.

Takto vyladený, čistý primárny oddiel so systémom, zálohuj.

Obnova systému z Image na rýchlom HW, ssd, trvá pár sec., max. dve minútky pri 20 GiB dátach.

Túto možnosť si môžeš zvoliť trebárs každých 24 hodín dennodenne po úmornej, ťažkej, zotročujúcej práci za monitorom šota pričom máš zaručenú istotu čistého, vyladeného OS z poslednej zálohy. Dosť bolo onánie, systémovými brzdami v podobe splašených AV vybavené Al tohto milénia "století páry".

Nejaký AV by mal šaškovať, strašiť, zdržovať na pozadí?

Oznám dôvod?

Bežným slušným, poctivým, pracovitým, inteligentným, vzdelaným, sociálne-boľševickou, eštébáckou mafiou prevychovávaným občanom stačí SW, ideálne HW Firewall, nastavený v interaktívnom mode s kontrolou portov, IP adries in/out oznamujúc v bubline na monitore každé jedno neželené, podozrivé spojenie.

Takéto riešenie je absolútne nepriestrelné.

Toho by se našlo ... :) Vrhacími zbraněmi a prakem počínaje, přez třeba takovou kuši a ten seznam by byl dost dlouhý ... ale ono je to dost podobné jako proti ostatním živočišným druhům.

Ale protože mě výrové nijak nevadí a nepřekáží, necítím žádnou potřebu z toho seznamu proti nim cokoli použít :-D