Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze formatovat disk

Dobrý den, prosím o radu. Nelze mi zformatovat dick na notebooku. Stále dokola mi naskakuje stranka s vyberem zda chci spustit system beznym zpusobem a kdyz potvrdim, cely proces jde znova. Kdyz dam do notebooku instalacni CD, nic se neděje. Co mohu dělat? Děkuji za odpověď.

Omlouvám se, ale otázka, jestli je to CD bootovací je na mě už příliš :-) Zkoušeli jsme to s bráchou, který těmto věcem rozumí a on odešel, takže vám nemohu odpovědět. Notebook se kupoval v bazaru a prý bez jakéhokoliv CD. Je na nem napsano ze by mel obsahovat Vistu, tak předpokládám, že to bylo jako u mého PC, musela jsem si svoje recovery CD sama vytvořit. Myslím, že nezbyde nic jiného než ho odnést k odborníkovi. Moc vám děkuji za snahu a přeji příjemný večer :-)

Ale houbeles odborník. Pořiďte si funkční CD s operačním systémem a vše půjde jak má. Než vyhodíte prachy za "odborníka", který Vám tam šoupne své funkční CD a potom vás po půl hodině "práce" oškube o pětistovku, zkuste si nejprve operační systém (originální) od někoho půjčit a řídit se postupem viz níže. No a pokud tomu brácha opravdu rozumí a BIOS na nastavení boot z CD vážně nereaguje, máte poškozený BIOS. Tedy uchopte PC do obou rukou a běžte jím tomu, co Vám ho prodal, rozbít hlavu.

:-)) netahám nikoho za nos. Já mám notebook od HP, ke kterýmu jsem dostala system. Ale nejsem si jistá, jestli to můžu strčit do tohodle notebooku, protoze je to CD, na kterým je přímo napsáno system recovery hp notebook. Prostě nejsem znalec přes pc a nevim, jeslti to tam muzu dat.

Copak znamená recovery? Nebude to náhodou CD pro zotavení systému? To ale není OS.
Takže. Sežeňte si CD s operačním systémem. Bez toho to vážně nepůjde. Strčte ho dovnitř a restartujte PC, poklepáváním na DEL případně F2 vlezte do BIOSu, kde nastavte, aby byl OS zaveden z CD. Nezapomeňte potvrdit před odchodem z BIOSu. Nejlépe na poslední záložce Save & Exit, případně obyčejně F10. Po instalaci zase nastavte načítání OS z HDD, ale to není nutné. Nezapomeňte vyndat z mechaniky CD.
Jo a hlavně nepotvrzujte spouštění OS běžným způsobem, chcete-li přeinstalovávat.

Zkusíme rekapitulaci:
1. v BIOSu jste změnili pořadí bootovaní tak, že na prvním místě je CD
2. do mechaniky jste vložili botovací CD a restartovali počítač
3. na obrazovce se zobrazilo: pro start systemu z CD stiskněte klávesu
4. po stisku klávesy se nastartoval systém z CD

Co se stalo a co se nestalo?

Budete to muset naformátovat externím editorem disků a specielně tímto: "Acronis Disk Director Suite" a garantuju, že to naformátujete, to za prvé. Za druhé, nejprve si na netu (pokud to najdete), sežeňte ovladače pro ten noťas, jinak to zformátování Vám bude na nic. "HP Recovery", které vytváří 2 dvd vám v Dellu nepude...
No a vůbec bych se takovýho přístroje co nejdřív zbavil, to za třetí...
Jinak disky na notesech maj vyhrazený prostor, na kterým může uživatel "fungovat" a nějaké to procento je servisní zázemí od výrobce, které Vás ani k k jakémukoliv formátu nepustí, to je pro OS i s těma ovladačema a některé jsou dokonce chráněny tak, že i ten Acronis s tím nehne. Pokud Vám někdo poradí program "Partition Magic Pro", tak na ten taky zapomeňte, byť je to právě jeden z těch lepších editorů disků...Takže co se "odborníků" týče, moc na výběr nemáte, pokud neseženete opravdu někoho, kdo už si u Dell notesů "prokousal" zkušenostma cestičku a má to "ošéfovaný"... Na autorizovaný servis rovnou zapomeňte, to se nedoplatíte a ještě nemáte jistotu, že to bude v pořádku a kdoví, pro jaký trh byl původně Váš výrobek určen, to je pak taky docela "zábava" pak sladit ovladače, které většinou nenajdete. Ty se pak hledají podle štítku na spodku notesu a musí to být přesně zadaný.
Pokud někoho najdete, tak aby měl udělanou redukci z 2,5" disku na 3,5", disk z notesu vyndat a na klasickým desktopu vykopírovat servisní část disku, pak ten disk naformátovat a zprovoznit vykopírované ovladače, jenže to musíte mít jistotu, na jaký typ OS ty ovladače sou, psala jste, že na Visty, takže samozřejmě pro XP to nepude, pokud by jste je chtěla...Taky existuje adapter do USB, který má konektory jak pro disky ATA i Sata, přes ten yb to taky mohlo jít (nemám ozkoušeno), protže ten adaptér nemám...
link na adapter: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=3 163
Přeji hodně štěstí a pevné nervy a hlavně zkušeného a poctívého "odborníka"...