Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze formatovat disk

Dobrý den, prosím o radu. Nelze mi zformatovat dick na notebooku. Stále dokola mi naskakuje stranka s vyberem zda chci spustit system beznym zpusobem a kdyz potvrdim, cely proces jde znova. Kdyz dam do notebooku instalacni CD, nic se neděje. Co mohu dělat? Děkuji za odpověď.

Budete to muset naformátovat externím editorem disků a specielně tímto: "Acronis Disk Director Suite" a garantuju, že to naformátujete, to za prvé. Za druhé, nejprve si na netu (pokud to najdete), sežeňte ovladače pro ten noťas, jinak to zformátování Vám bude na nic. "HP Recovery", které vytváří 2 dvd vám v Dellu nepude...
No a vůbec bych se takovýho přístroje co nejdřív zbavil, to za třetí...
Jinak disky na notesech maj vyhrazený prostor, na kterým může uživatel "fungovat" a nějaké to procento je servisní zázemí od výrobce, které Vás ani k k jakémukoliv formátu nepustí, to je pro OS i s těma ovladačema a některé jsou dokonce chráněny tak, že i ten Acronis s tím nehne. Pokud Vám někdo poradí program "Partition Magic Pro", tak na ten taky zapomeňte, byť je to právě jeden z těch lepších editorů disků...Takže co se "odborníků" týče, moc na výběr nemáte, pokud neseženete opravdu někoho, kdo už si u Dell notesů "prokousal" zkušenostma cestičku a má to "ošéfovaný"... Na autorizovaný servis rovnou zapomeňte, to se nedoplatíte a ještě nemáte jistotu, že to bude v pořádku a kdoví, pro jaký trh byl původně Váš výrobek určen, to je pak taky docela "zábava" pak sladit ovladače, které většinou nenajdete. Ty se pak hledají podle štítku na spodku notesu a musí to být přesně zadaný.
Pokud někoho najdete, tak aby měl udělanou redukci z 2,5" disku na 3,5", disk z notesu vyndat a na klasickým desktopu vykopírovat servisní část disku, pak ten disk naformátovat a zprovoznit vykopírované ovladače, jenže to musíte mít jistotu, na jaký typ OS ty ovladače sou, psala jste, že na Visty, takže samozřejmě pro XP to nepude, pokud by jste je chtěla...Taky existuje adapter do USB, který má konektory jak pro disky ATA i Sata, přes ten yb to taky mohlo jít (nemám ozkoušeno), protže ten adaptér nemám...
link na adapter: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=3 163
Přeji hodně štěstí a pevné nervy a hlavně zkušeného a poctívého "odborníka"...