Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemůžu se připojit k NAS

Ahoj, nemůžu se připojit k NASu Synology přes Připojit síťovou jednotku, zadám \\192.168.1.89\data, zadam jméno a heslo, dám OK ale nic se nestane.
Pokud spustím Windows Sandbox a udělám to tam, tak se to okamžitě připojí.
Nějaký nápad prosím?

Jasně, ale k návodu musíš znát princip - přístupová práva na NAS vs přístupová práva v systému apod.
K pochopení principu potřebuješ i nějaké základní znalosti, abys věděl jak to funguje a proč to funguje.
Jakmile jedeš podle návodu a někde se zasekneš, protože věc z návodu nefunguje, obyčejný člověk je ztracen - nemá tucha o nějakých protokolech apod.

Máš návod k pračce, jak nastavit konkrétní program na praní, jak přidat otáčky při ždímání, ale v okamžiku, kdy stiskneš tlačítko START a pračka prát nezačne, máš problém. Pak můžeš zkusit podle návodu projít nejčastější problémy, ale to je vše, co s tím uděláš.

V prve rade bych vypl a zapl ten NAS, uz mi to vyresilo spustu problemu. Nekdy stacilo jen obnovit cele sitove pripojeni windows na urovni ISO.
Vcera jsem se take nemohl jednim boxem pripojit k serveru NAS pres SAMBA, bordel delal nekompatibilni File System pridaneho HDD.
Ocividne te zadny prispevek nepomohl, tak misto SAMBA nebo dokonce pouziti deraveho a pomaleho CIFS pouzij NFS a mas klid. Nastaveni nezabere ani minutu.