Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemůžu se připojit k NAS

Ahoj, nemůžu se připojit k NASu Synology přes Připojit síťovou jednotku, zadám \\192.168.1.89\data, zadam jméno a heslo, dám OK ale nic se nestane.
Pokud spustím Windows Sandbox a udělám to tam, tak se to okamžitě připojí.
Nějaký nápad prosím?

Tady to je. Disk ve správci souborů nevidím.

C:\>Net use q: \\192.168.1.89\data
Zadejte uživatelské jméno pro 192.168.1.89: jakub
Zadejte heslo pro 192.168.1.89:
Příkaz byl úspěšně dokončen.
C:\>

Ještě mě napadá, tento NAS používám cca 5 let, nikdy nebyl problém. Jenže včera jsem prodal původní PC a přivezl si nový notebook který je připojený přes WiFi (starý PC byl připojený přes kabel). Nevím zda to má nějakou souvislost nebo ne.

Ostatnych si nevsimaj, splietaju tu nieco o pravach a Nuda tu mlzi vody ako vzdy celkom statocne;o).
Takze si to zhrnme.
Mas namapaovany disk ako Q, pod pravami uzivatela a cez TC, ci cmd vidis obsah toho disku a jedine, cez co to nevidis je prieskumnik, kde si zobrazi okno bez adresarov.
Spravne?
Lebo ak ano tak s tym som sa este nestretol, ale urcite nemusis hladat chybu v opravneniach, ci nepodpore SMB v1 a pod, pretoze to by si nevidel ten disk ani cez TC, ci cmd.
Takze zatial som ti neporadil, kde mas hladat, ale poradil som ti aspon, kde nehladat;o).

Edit: Npadlo ma, ci nemas tie zlozky ako hidden, tie totizto nie su v defaulte v exploreri vidiet.

Ano, přesně tak.
Jinak mám nastaveno jak pro Windows 10 tak pro NAS:
Zjišťování sítě a sdílení souborů je vypnuto. Počítač a zařízení v síti nelze zobrazit.

Nehodlám to z bezpečnostních důvodu zapínat / za posledních 5 let jsem to neměl zapnuto a NAS fungoval bez problémů..

Hm, ale proč to ve virtualizaci Windows (Windows Sandbox) Průzkumník souborů normálně ten obsah NASu zobrazí? Síť je nastavena stejně.

Skryté složky v NASu nemám, a průzkumník je stejně vidí, mám je nastavené pro zobrazení.

Žádné zařízení/disk s názvem Q ani jiné písmeno tam vidět není, dyť to tu řešíme celou dobu, že to nevidím :-)
Průzkumník po rozkliknutí zobrazí pouze systémový disk C, nic víc.
Ne, že nevidím soubory v namapované jednotce Q (průzkumník), já nevidím ani tu namapovanou jednotku Q.

Já chapu, že jsi nic nedělal, ale Windows si občas dělají co chtějí. Zkusím ještě popatrat.
Pokud bys vytvoril ve Win další ucet a zkusil pod nim namapovat disk, ukáže se? Účet pak můžeš smazat, ale to by aspoň ukázali, jestli je problém na úrovni uživatele nebo systému

tak logicky: připojuješ se na nasku, ta poskytuje sdílený disk chráněný nějakými právy = naskovým účtem.
takže uděláš co - založíš si lokální účet na pc? takto: ničemu to neškodí, když je stejně znějící účet na nasce i na pc, jen je to na pc zbytečné.

vysvětlením je nejspíš sdíleč virů = "domácí síť" ve windows. u win-pro je to horní volba.
nebo možná související windows-home, co se tváří jako guest (anonymní přístup). u home je nejspíš fuk co tam vyplňuješ, ale u moudřejší nasky čekám právě ten její účet, žádný jiný.

v pracovní síti (druhá volba) k něčemu takovému nemůže dojít, zvláště když si za mapovací příkaz "net use" doplníš parametr "/persistent:no"
persistent: windows jsou náhodně sklerotické co se týká uložených hesel, raději nevyužívat.

takže zástupcem pro mapování nasky není jakási unc cesta zkopírovaná z prohlížeče, ale zástupce příkazu s přesnou syntaxí. pak to funguje už 25 let:

net use x: \\ip.adresa.nasky\sdileni /user:ucet_nasky jeho_heslo /persistent:no

více: "net help use"
a klikací nastavení homesdílení třeba zde: https://365tipu.cz/2018/05/05/jak-nahradit-zrusenou-domaci-skupinou-homegroup-ve-windows-10-april-2018-update/
ms mohl zase něco zbytečného tunit v aktualizacích, windows se zase mohly zapomenout hesla sdílení, je to fuk. homosítě - never more!

V tom případě je problem v profilu uzivatele - část registru HKCU
Zkoušel jsi ten druhy odkaz, pomocí ktereho můžeš skryvat jednotlivé namapovane disky?
Zkus ještě i ten první, jen misto HKLM dej v registru HKCU. Politiky mohou být uplatněny jak na celý počítač, tak i na uzivatele

Takže máš vlastne problém s tým, že ho nevidíš a nie s tým, že sa k nemu nemôžeš pripojiť.
Videnie a pripojenie sú dve rôzne veci.
Pre videnie skontroluj v administrácii NAS-u či máš povolenú službu Bonjour a WS-Discovery pre SMB.

Ten žiadny dôvod potrebuje vysvetlenie...
Dva rovnaké systémy môžu byť nastavené rôzne a to aj vtedy ak si užívateľ myslí, že k tomu nie je žiadny dôvod.
Samozrejme ak radu nepotrebuješ stačí povedať. Problém si nájdeš sám.
My, ktorí vieme niečo o sieťach používame pre záhady na sieti Wireshark.
To ale asi ty použiť nebudeš vedieť.

Je to normální zástupce připojení NAS k síti. U mě to je DSM Synology data. Nastavil jsem to podle manuálu. Když jsem se připojil, tak jsem si po otevření NAS udělal zástupce, jako u každé jiné webové adresy, kterou chci otvírat přímo z plochy. Označil jsem adresu v adresním řádku a přetáhl myší na plochu. Jak jsem už uvedl, zapnu NAS, po jeho naběhnutí (pípne), kliknu na ikonu, otevře se modré přihlašovací okno, tam je přednastavené heslo a uživatelské jméno. odkliknu a otevře se úvodní plocha, kde jsou všechny ikony NAS, které jsem si tam nastavil. Některé jsou systémové, jiné jsem si tam vytvořil sám, pro rychlejší spouštění aplikací.

ja se prehlid, ty nejsi tazatel, tim je hubert, tobe to funguje. ty otazky na typ zastupcu mely byt na nej.

on ma dvoje windows, i kdyz netusi jestli home nebo profi a jaky typ site pouzivaji (domaci / pracovni).

taky neni jasne jestli ve windows pouziva uac (tipuju ze jo) a jestli se mu testovaci cmd.exe a taky tc nahodou automaticky nespousti jako spravce, to by bylo vysvetlenim.
test: spustit nejaky dokument office - z desktopu a pak pod tc - vzdy zkusit dat "ulozit jako", jestli bude videt i ten namapovany disk.

Jasně, ale k návodu musíš znát princip - přístupová práva na NAS vs přístupová práva v systému apod.
K pochopení principu potřebuješ i nějaké základní znalosti, abys věděl jak to funguje a proč to funguje.
Jakmile jedeš podle návodu a někde se zasekneš, protože věc z návodu nefunguje, obyčejný člověk je ztracen - nemá tucha o nějakých protokolech apod.

Máš návod k pračce, jak nastavit konkrétní program na praní, jak přidat otáčky při ždímání, ale v okamžiku, kdy stiskneš tlačítko START a pračka prát nezačne, máš problém. Pak můžeš zkusit podle návodu projít nejčastější problémy, ale to je vše, co s tím uděláš.

V prve rade bych vypl a zapl ten NAS, uz mi to vyresilo spustu problemu. Nekdy stacilo jen obnovit cele sitove pripojeni windows na urovni ISO.
Vcera jsem se take nemohl jednim boxem pripojit k serveru NAS pres SAMBA, bordel delal nekompatibilni File System pridaneho HDD.
Ocividne te zadny prispevek nepomohl, tak misto SAMBA nebo dokonce pouziti deraveho a pomaleho CIFS pouzij NFS a mas klid. Nastaveni nezabere ani minutu.