Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Provádíte nacenění PC?

Dobrý den, mohl bych Vás poprosit o nacenění PC? Jestli to neprovádíte tak se omlouvám.
Procesor: Intel Core i5-6500
Deska: MSI B150M
RAM: 16GB HyperX Fury Black 2400Mhz
SSD: Kingston Now UV400 120GB
HDD: WD WD10EZEX Blue 1TB
Zdroj: EVGA 500B, 80+ bronze, 500W
Case: Zalman T5

To se moc nacenit neda.

Procesor + deska za 2000Kc, kdyz budu hodne hodne optimistickej.
Pameti by mohly jit pres 1000Kc realne, mozna zase hodne hodne optimisticky zkusil 1500Kc.
SSD+HDD zadnou cenu nema, podobne zdroj a skrin, dejme tomu, abys to nedaval uplne zadarmo, tak 500Kc.

4000Kc za celek jako hodne optimisticka cena.

průměrný kancl pc ve velké skříni, který vznikl vykucháním grafiky a osazením shitového bezcenného ssd.
paření her mi nic neříká, jen tak odhadem tipuju, že by k tomu sedla grafika gtx1660s, která se v bazarech prodává za 12-13t.

udržovat ten pc další léta v chodu je sice možné, dokonce to uspokojí oblibovače windows 7.
asi tomu chybí m.2 slot, bez kterého se dá žít, ale časem může omezení jen na starší disky uživateli vadit.

1) dostatečná ramka, nový majitel vyhodí oba disky a dokoupí normální ssd, trochu zavazející skříň s předimenzovanovaným zdrojem - sčítáním komponent se dostanu tak na 7-8t.
2) nebo z toho grafikou výše zpátky vzkřísit starší herní pc, ať furt děcko doma neřve.

ale neber to vážně, třeba si to i za vyšší cenu najde kupce.

edit: se nad tím dojímám a teď vidím, o kolik se od předodhadce liším.
projdi si prostě sestavy repasů se 4jádrovým cpu a sám uvidíš, kde se to asi pohybuje.

Zhruba 5.5 roků starý stroj. Nová deska v případě poruchy nesehnatelné.
Cenu ovlivňuje existence 10100/10100f který aktuálně stojí okolo 2000. V novém a lepším by to bylo dnes složitelné cca do 9000 Reálnou cenu vidím na 3k. Vyvolávací dej klidne 4 a slevñuj. Na bazosi neplatis provizi.

Já tu cenu odhadoval a vidím, že sedi. Ano nepojede, je potřeba koupit grafika nebo připlatit cca 1500 za CPU s grafikou. Předpokládal bych spíš koupi grafiky, nebo použití nějaké starší co už doma je. Stejně tak u tazatelovy sestavy.

Deska samozřejmě patří mezi ty nejlevnější ale použitelná podle mě je. Sám jsem jednu udal a druhou teď mám s 10100, 1tb nvmen a 3060. Nemá podle mě cenu k tomu CPU brát desku za 4k.

Myslím si, že pro lidi, zabývající se počítači tohle mít cenu moc nebude. Spíše to budeš mít cenu tak, že to bude kompletní ihned použitelná sestava s OS a bude si moci pořídit třeba lepší stroj, nebo případně a to ještě lépe, někdo kdo ještě PC nemá.
Ti však zase koukají na to, že kvalitní (v jejich očích) a hlavně nový notebook v záruce se dá pořídit za stejnou, nebo o trochu větší cenu a jaké jsou kde komponenty je moc nezajímá, jelikož tomu stejně nerozumí.