Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstall Windows 10 - Chyba

Zdravím, chtěl jsme převést PC do továrního nastavení a v průběhu reinstalace mi vyskočila hláška “Počítač byl neočekávaně restartován nebo došlo k neocekavane chybě. Instalace systému Windows nemůže pokračovat…..” Co mám teď dělat? Děkuji za odpovědi.

jestli potřebuješ zachránit nějaká svoje bývalá data, nejdřív si vyrob bootovací flashku hirens64, z něj nabootuj a postahuj svoje data pryč.

na funkčním pc si stáhneš instalační iso w10, nějakým nástrojem z něj uděláš instalační flashku (rufus, media creation).
opět z něj nabootuješ a přeinstaluješ ten krám. když to půjde, tak "se zachováním minulého systému".

vracení do prehistorického továrního nastavení je funkce pro děti, které neumí reinstalovat systém.
má taky svoje rizika - občas havaruje na antivirech externích firem.

tvůj pc má aktivaci win10 uloženou u ms. i po nové instalaci se ti po připojení na net aktivuje původní kód - samozřejmě dodržet home/profi.

instalačku w10 stahuj přímo od ms: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10ISO

a pokud ti ten nesmyslný návrat do továrního nastavení zhavaroval právě na pc s axterním antivirem (tímto zdravím avast), tak se tomu šmejdu příště vyhni.

Bavíme sa o desktop PC? Lebo ak áno - tak tieto nemajú nejaké továrne nastavenia! Je to len oblb (to ich "továrne nastavenie značí len jedno - prevedie OS do počiatočného stavu tým, že zruší všetky aktualizácie, nastavenia, vymaže všetko - ak sa to nedá s uchovaním dát, ale pokiaľ boli chyby v ovládačoch , tak ti to nepomôže, pretože buď ti napchá ich generické, alebo nechá tie nainštalované). Pokiaľ sa to týka NB - tie továrne nastavenia je prakticky reinstall systému zo skrytej partície (vrátane bloatware) do stavu, kedy sa to tam dalo (to znamená nervy, pretože začne hľadať aktualizácie).
Pokiaľ máš na disku svoje dáta - vytiahnuť a pripojiť k inému PC ako ext.HDD/SSD a dáta zachrániť - ostatné - čistá inštalácia.
Licencia - ak predtým tam boli desiatky - zadávanie kľúča sa preskočí. W10 sa buď aktivujú samé (po pripojení k účtu na M$ server), alebo dáš Aktivovať (samozrejme, že M$ si "ošahá" ten stroj a keď zistí zhodu - ihneď aktivuje).

Mam urcite zkusenosti, zrovna tuhle tvoji hlasku jsem tak odhadem 6x za poslednich pet let resil cistou reinstalaci.
Zde to mas odborneji

Windows 10 Reset - Reinstall Windows 10 by restoring to the factory default configuration from the recovery image created when you first installed Windows on your computer. It helps to fix most of the common OS issues and doesn't require an internet connection to work. And it has no effect on your personal files and data. But sometimes, it would fail and report a "there was a problem resetting your PC" error.

vs

Clean Install - Reinstall Windows 10 by downloading and burning the latest Windows installation files from Microsoft on a USB. It offers users a fresh system without any hidden problems or corruption.

In summary, Windows 10 Reset is more likely to be a basic troubleshooting method, while a Clean Install is an advanced solution for more complex problems.

https://www.easeus.com/todo-backup-resource/windows-10-reset-or-clean-install.html
Ptas kde to stahnout,
staci stranka google.com
a napis stahnout win10 a najde ti to stranku Microsoftu