Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se připojit k wifi

Zdravím.

Asus Eee 1000h, Win XP home, se bez problémů připojuje k wifi - Ovislink 2000AP, wep.

Ten stejny se jinde nepřipojí - AP je Asus WL500g, wpa ( 8 textových znaků bez diakritiky a Y/Z ).
Pritom wpa heslo znam a ted píšu z jineho nb ( postarší HP ) taktéž s WinXPh.

Fantazie dochází.
Chová se to stejně, jako když zadám nějaké nesmyslné heslo - svítí připojeno - načítání síťové adresy. Ip adresa však přidělena není.
Protože mě napadlo, že nějak zlobí klávesnice a že to nevidím pod těmi tečkami, napsal jsem si wpa heslo v notepadu a s Ctrlc a Ctrlv jej přenesl. Výsledek stejný.

tipuju že eee už mají všechny předinstalované xp sp3, tam problém s wpa2 nebude.
doma se s eee901 připojuju k asus wl520 přes wpa2 bez problému, heslo jen text bez mezer.
adresu mám pro svoji síť nastavenou statickou, ale když jsem zkoušel signál na našem náměstí, dostal jsem přidělenou dhcp a byl jsem na netu.
(ovladač je ralink technology v.1.1.2)