Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hacknuty facebook

Dobrý den,
Dnes mi od sestřenky přišla zpráva na messengeru, abych jí poslala číslo, že se jí smazal mobil. Číslo jsem poslala. Na to mi odpověděla, že mi přijde nějaký kód, ať ji ho přepošlu. Okamžitě jsem jí volala, že ji nic posílat nebudu. Žádný kód mi nepřišel a ona je na policii, že se jí někdo naboural do telefonu. Ta stejná zpráva mi teď přišla i od neteře. Hrozí mi něco, když jsem to telefonní číslo poslala? Žádný kód mi nepřišel. Okamžitě jsem je zablokovala. Jde o služební číslo. Předem moc děkuji za odpovědi

Ani obraz ani zvuk.

Chapu ze ta situace je zrejme velmi stresujici ale zkuste se uklidnit a napsat dotaz jeste jednou.

Nicmene pokud vam neprisel ani kod a ten neexistujici kod jste nepreposlala, tak vam zadne riziko nehrozi

Od sestřenky mi přišla zpráva, abych jí poslala svoje telefonní číslo, které používám na WhatsApp. To jsem udělala. Na WhatsApp mám jiné, než moje klasické. Na to konto mi napsala, že mi přijde PIN, abych ho preposlala. To už jsem neudělala, protože mi ani žádný kód nepřišel.
Jde mi o internetové bankovnictví, NFC kartu a veškeré důležité aplikace a přístupové udaje, které mám v telefonu. Zdá se k tomu může někdo dostat, nebo ne.

Dobře. Moc děkuju. Musím jet zítra ještě k našim a zablokovat profil sestřenky i neteře. Přeci jen jsou to skoro "staroušci" a v mobilech se moc nevyznaji.
Cislo, které jsem poslala je služební, ale WhatsApp s tímto číslem mám v soukromém telefonu. Šlo mi hlavně o karty a bankovnictví. Mám rodičům to bankovnictví radši smazat z mobilu?

Mohu se ještě zeptat, jak jsou schopni přes ten PIN mobil ovládnout? Dostat se do účtů atd?

Tomuhle nerozumím a teď mě to hrozně zajímá. 😁

Dnes mi od sestřenky přišla zpráva na messengeru, abych jí poslala číslo, že se jí smazal mobil. Číslo jsem poslala. Na to mi odpověděla, že mi přijde nějaký kód, ať ji ho přepošlu.

Máš jej telefónne číslo - tak PREČO si jej nezavolala? Tak by si si overila, či to poslala (správu) ona. Ak by to bola naozaj ona - tak by si ihneď mohla tvoje číslo uložiť v mobile do kontaktov.
Tým, že si to číslo poslala - tak si hackerovi umožnila, aby jej mohol ktokoľvek pod tvojim číslom volať.

Pri správach z messengeru - najmä takýchto - je potrebné používať HLAVU!!! Ty si ju nepoužila (asi si blondínka).

A za ďalšie - kontaky - ak je mobil synchronizovaný s účtom - sa zmazať nedajú. Vždy existuje záloha. Ak má kontakty na SIM karte - musela by ich mazať ručne.
A telefón (s vymazaním) stratí kontakty (ak sú v telefóne uložené) jedine hard resetom.