Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 8k pro pc

Ahoj, jen drobna otazka na kterou asi uz znam i odpoved, ale kdyby nahodou… Pomuze pc pri zobracovani 4k, televize s rozlisenim 8k? Je to asi uplna pitomost ale tv ma pixely dal od sebe tedy jsem nabil dojmu ze kdyby tech pixelu bylo nahustenych na obrazovce vice tak by nedochazelo pri blizsim sledovani k rozeznani “mrizky” pixelu.

Diky moc a omlouvam se za pripadnou pitomou otazku 😅

Záleží na úhlopříčce, s čímž souvisí reálná velikost pixelů. Teoreticky, když nastavíš na 8k monitoru 4k rozlišení a interpolaci provedeš metodou integer scalling (což není automatické, rozhoduje GPU jak pošle obraz), tak dojde k roztáhnutí informace z jednoho pixelu na 4 pixely a bude zachována ostrost s hrubším rastrem (mřížka nebude viditelná, ale obraz bude víc "kostičkovaný"), což ve výsledku nevypadá nic moc, ale pořád asi lepší jak bilineární zvětšení, kdy dojde k rozmazaní obrazu.