Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestalo fungovat hladové ovládání mobilu v autě

Mám od zimy Octavii III, r.v. 4/2018. Nedávno mi přestalo jít hlasové ovládání mobilu přes bluetooth spojení s rádiem. Nejsem si vědom, že bych něco přenastavoval. Mobil jsem restartoval, odpároval a znovu spároval zařízení, ale problém přetrvává. Dá se dle hlášky z obrázku říct, kde hledat problém? Software rádia, nekvalitní aktualizace Androidu, nastavení,...? Hláška vyskočí po 5-10 s po stisknutí tlačítka na displeji rádia.

Mobil Huawei P30 Lite

Tak po aktualizacích se mi spouští Google Assistant. Což nechci, nebot je jen v angličtině. Dříve se spouštěl jiný asistent a mohl jsem zadat např. "Volat Petr" a začalo to vytáčet, nebo "Nejblizsi6 benzínová stanice" a Google mi zahlásil lokaci nejbližší benzinky. To chci vrátit, ale nedaří se...