Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení k NAS přes veřejnou IP adresu

Dobrý den,
nemůžu si pořád poradit, jak se správně připojit přes průzkumník ve windows k mé NAS skrze veřejnou ip adresu. Máte s tím někdo zkušenost?
Pokud jsem v domácí síti, připojím se bez problému, ale pokud se chci připojit vzdáleně, nejde mi to. Mám přidělenou IP adresu + port (188.75.xxx.xxx:8080), jak se tedy správně připojit vzdáleně přes FTP nebo průzkumník windows? Pokud jsem napsal: http://188.75.xxx.xxx:8080, nebo \\188.75.xxx.xxx:8080 ani jedno mi NAS nenašlo. To samé jsem zkoušel přes FTP a nic, přes web bez problému. Možná dělám něco špatně, proto prosím o radu.
Děkuji moc všem

Děkuji za odpověď, ano jsou. Tohle vše dělal náš IT technik. Pokud zadám IP adresu + port přes web, najdu NAS bez problému, ale potřeboval bych nějaký program, kde bych mohl přetahovat soubory v prostředí windows.

Moc děkuji za pomoc

Mám přidělenou IP adresu + port (188.75.xxx.xxx:8080), jak se tedy správně připojit vzdáleně přes FTP nebo průzkumník windows? Pokud jsem napsal: http://188.75.xxx.xxx:8080, nebo \\188.75.xxx.xxx:8080

Nie, nie a este raz nie.
http je webovy protokol a sluzi ti na presmerovanie webovych poziadaviek na NAS, cize jeho spravu cez webovy prehliadac. To ti predpokladam funguje.
FTP je iny protokol a sluzi na poskytovanie sluzieb cez FTP server....ten predpokladam, ze rozbehany mas na tom NASku, takze ano musis spravit presmerovanie na FTP server, cize port 21 rovnako si to robil pri http.
Samba (CIFS) je protokol, ktory ti NASko zdiela len v ramci tvojej privatnej siete a nesiri sa internetom. Nie je ani vhodne ho vystavovat do internetu a ked chces pouzit prieskumnika a pripojenie cez \\ip-naska odporucam pripojit sa vzdialenym pc cez VPN na svoju siet a k sambe sa dostat tak.
Ak mas znackove NASko vies sa dostat k svojim udajom cez ich cloud (QNAP, Synology).

Dobrý den.Čtu tu vaše názory a rady.Protože je připojení a nastavení složité porty a další nastavení a já to sám nevím doporučil bych připojejí přes QuickConnect.Nemusí se pak nastavovat přesměrování portu a další věci.Toto lze nastavit na nasu samotném v sekci nastavení,ovladací panel
QuickConnect.Toto nastavení funguje a je možno se připojit odkudkoliv ve světě.
adresa vypadá takto: http://QuickConnect.to/FR09

Poprosim vyjadrovat sa k teme, ktorej rozumies.
Quickconnect je sluzba od spolocnosti Synonology a funguje len so zariadeniami Synology, takze to nie nie ziadna univerzalna sluzba fungujuca s akymkolvek NAS.
Podobnu sluzbu poskyuje aj konkurencny QNAP.
Rizika a vyhody vyuzivania takychto sluzieb su na dlhsiu debatu.