Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domaci PC - hotovy desktop, bezne pouziti, tichy chod

Pro svagra hledam nejaky hotovy pocitac pro bezne pouziti na doma - internet, YT, dokumenty, prehravani hudby... nic zvlastniho. Hry se na nem hrat nebudou, takze staci integrovana grafika.
Svagr chce hotovy system, takze jsem mu nasel Alza TopOffice Ryzen5 SSD: https://www.alza.sk/alza-topoffice-ryzen-5-ssd-d5664979.htm
Nechtel jsem jit do hotovych sestav od HP/Lenovo, protoze se bojim, ze jsou nerozsiritelne (bude potrebovat pridat disk) a celkove... podivne :)
Ale mozna mate tip na nejakou hotovou sestavu za rozumny peniz, tichou a castecne rozsiritelnou?
Priblizne parametry:
- procesor 4/8, 6/6 nebo 6/12 (C/T)
- 8 GB RAM (radsi 2x4GB)
- obstojna deska, idealne s 4 RAM sloty
- NVMe ~500GB
- podpora pro 2+ displeje (jako ze aspon dva displeje)
- moznost pridani vlastniho SATA HDD
- tichy provoz, rozumne resena cirkulace vzduchu
- pokud mozno "standardni" komponenty, kdyby bylo treba vymenit zdroj, CPU vetrak atd.
- cena kolem 10k (400€), v pripade nutnosti 12500 (500€)
- dostupne na Slovensku :)

Dik!

Fajn, zatim dik, predlozim mu to jako alternativu.
Repas ne... ja s repasem nemam problemy, ale on jo. Poradil jsem mu repasovany Thinkpad a on ocividne ma smulu na repasy, protoze mu postupne odesel napajeci konektor, snimac zavreni vika, baterka a nakonec cely mainboard.

Nech mi zavola...predal som uz asi 200-300 repasov za posledne roky a zatial odisiel 1 zdroj (po 3 rokoch, takze pozarucna oprava) a 2x mi poslali pc, ktory nesiel.
V porovnani s novymi pc, ziskas velmi podobny vykon za polovicnu sumu penazi.
A este sa mozes tvarit, ze si eko;o).

Dik, ale ja se mu fakt uz neodvazim nabidnout repas :) Pro sebe bych ho klidne bral, kdybych potreboval neco rychlejsiho nez ten muj Xeon, ale ja jsem na Slovensku tak zridka, ze se mi to nevyplati, a doma uz mam pripravenej Ryzen (taky z druhe ruky).
Ale jen tak pro zajimavost - i5 4-6 generace uz melo NVMe a umelo z toho bootovat? Ja mam nekde nejaky Haswellovsky board a ten myslim NVMe jeste neumi...

Repasy či bazárové šunty neber.

V každom prípade si kukni HW nároky pre OS W11 a tomu sa prispôsob pre desktop, lebo domácu mašinu nevymieňaš z daňových odpisov zahrnuté do nákladov trebárs každých dvanásť, prípadne 24 mesiacov.

Nepodporuj tunajších eštbáckych, boľševických šmelinárov, spol. s.r.o., a.s., ktorí predávajú svoje obohraté, upečené, ojazdené, z daní odpísané xindle a ešte by chceli ryžovať na tupom národe lebo ich na drzovku predávajú o 1/3-nu lacnejšie než ich pred dvoma rokmi prácne kúpili na firmu. Komunistická lúza vypatlaných nedožrancov sa za 30 rokov nepoučila, furt si myslia, že 8 ročnú jazdenku, naleštenú, 3D šaltpákou vytunenú Škodovečku 120LS GTX Turbo, predajú pod rukou v plnej sume, ako práve kúpenú z kapitalistického, amerického Tuzexu zn.: Mototechna.

Digitálne mašiny strácajú morálnu hodnotu len čo ich prenesieš ešte nevybalené v škatuli cez prah MO predajne o 50% z pôvodnej ceny. Len pakovia kupujú na kolene polápané repasy či bazárový HW, dokonca aj obchytané, umastené telefény idú týmto šmelinárom z papŕč na dračku.