Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neplatná konfigurace protokolu IP

Dobrý den,

mám problém s připojením na internet. Na pc, který mám připojený přes kabel mi hlásí, že adaptér ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP a mobil nebo notebook přes wifi mi hlásí to samé, že je neplatná konfigurace IP, takže se nelze připojit z žádného zařízení. Router normálně funguje a jeho restart typu zapnutí / vypnutí nepomohl.

Toto se mi už před pár týdny jednou stalo a za zhruba 2 dny se internet sám rozjel. Nyní to už však trvá více jak 5 dní a nevím jak si s tím poradit.

Co jsem tak našel po internetu za rady, tak různé resetování přes CMD, což jsem již také vyzkoušel, ale většinou měli ostatní problém s tím, že se nepřipojil například jenom PC, takže se dá usoudit, že je chyba tam, ale jak jsem psal, mě nejde připojit žádné zařízení, i když router je aktivní a vysílá.

tomu krámu nefunguje nejméně dhcp server, kdoví co dalšího.
wifi prý něco vysílá, dokonce to ovládá ledky.

ip adresa kabelem připojeného pc jde nastavit ručně, adresa routeru bývá zespodu na nálepce, nebo google.
pak jestli se dostaneš do nastavení, šel by stáhnout nový firmware a přeflashovat to.

jiná věc je, jestli tento tajný typ shitu stojí za to.

Neznámy router (každá značka má svoje vlastné rozhranie). Prinajmenšom sa cez prehliadač musíš dostať do administrácie routeru.
Ak nevieš IP adresu routeru (často je to 192.168.0.1, prípadne 192.168.1.1) - cez príkazový riadok zadaj "cmd" (bez tých úvodzoviek), potom zadáš "ipconfig /all" (opäť bez úvodzoviek) a dostaneš všetky údaje od routeru - takto to vyzerá
[cmd.jpg]
A tam máš potom všetky údaje, aby si si nastavil svoju sieťovú kartu v PC - teda IP, Gateway, Mask
(príklad)
[MVKk3BvRubRCM2zXStVRMPxAxI1TqOC2iv7168ys03zdnDe_9SZAzCVmfU1ZWma_9ezb9v3CFL33W92zlbDsUmP-F1AP6x0j-drLiFP9ZyawxtrSUKLe9-ExwKmwCrQ6h0w]
Pokiaľ to tam nastavíš na Automaticky a na routeri nastavíš DHCP - enable - karta zožerie všetko, čo router ponúkne.

1) zapojíš pc rovnou na přívod od poskytovatele, místo routeru. chvíli počkáš kvůli automatickému nastavení.
podle těch obrázků si vypíšeš nastavení co dostaneš. třeba:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

jestli tvoje adresa začíná 169.254.... není to dobře.

2) teď zapojíš do cesty router rovnou na přívod od poskytovatele do modré wan, pc zapojíš za něj, do některé ze žlutých lan:
https://www.vseprowifi.cz/userfiles/images/wifi-routery-navody/router-tp-link-konektory.JPG a zas chvíli počkáš.
znovu si vypíšeš nastavení co dostaneš.

ipconfig -all > ip2.txt
notepad ip2.txt

porovnáš ty výpisy před a po zapojení.
musí se lišit adresa brány 1) a 2), jinak router nemůže fungovat. taky by bodlo ty výpisy dát sem.

a příště až ti někdo poradí nejshitovější zmetek netis, přestaň s ním kamarádit.

Ja nechapem co mu tu radite, aby robil nieco na pc.
Pise, ze mi to robi aj nb aj telefon, cize evidentne na rouri nebezi dhcp a kedze mu to nejde ani so statickou ip, tak router uz ani neroutuje.
Mozno ma len odhnity zdroj, ale jedina spravna rada je vymenit router...ziadnym prikazom z pc to predsa neopravi.