Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux - script po spuštění

Ahoj,

potřeboval bych poradit jak v linuxu spustit následující sh po spuštění systému (po autologinu).

Linux mě běží na raspberry pi 3

script:

#!/bin/sh
sudo mount -t cifs -o "domain=,username=USERNAME,password=PASSWORD,sec=ntlm,vers=1.0" //IP_SERVERU/Volume_1 /home/pi/d-link

Postupoval jsem podle tohoto návodu: blog.chury721.cz ale po spuštení se nic nestane. Když sh script spustím ručně tak to funguje.

V linuxu se moc nevyznám, tak prosím nějaký jednoduchý postup. Díky

Kdyz zadavas sudo chmod +x nas.sh a update-rc.d tak ty jsi presne kde, v te slozce ?
To sudo bych tam nedaval.
Proc to nenapises jako v tom clanku kde pouziva smbmount a ne sudo mount -t cifs -o ?

Pripojit ho muzes i pres fstab :

nano /etc/fstab

A pridej :

//IP_SERVERU/Volume_1 /home/pi/d-link  cifs username=JMENO,password=HESLO,iocharset=utf8,mode=0777,dir_mode=07‌​77 0 0

Restartuj Rpi nebo ho pripoj :

sudo mount -a

tak tvoje verze funguje částečně - musel jsem to upravit a dát ta mvers=1.0 a smazat dir_mode - s dir_mode to nešlo

když pak dám sudo mount -a tak se to namountuje

Když ale restartuju, tak složka d-link v home je prázdná, musím zase dát příkaz sudo mount -a

edit:

resp po restartu složku vidím, ale při kliku nemám práva: JzVn

edit2: už to funguje, stačilo přidat na konec ,users 0 0

Sa pýtam preto, lebo najnovšie, možno už od 19-ky *buntu distribúcie majú nejaký problém s pripájaním diskov z fstab-u. Mnohí skončili tam, kde ty, že bolo vždy po reboote dať sudo mout -a. A ešte bol problém, že nebolo možné moutnuť do /home. Pripájanie z fstab-u beží totiž pod rootom a zdá sa, že novšie distrá už neumožňujú mountovať do akého-koľvek adresára (z fstab-u). Ja používam na pripájanie skript a štartuje sa až po prihlásení sa do účtu užívateľa.
Ešte by som doporučoval dať pred príkazy sudo a mount ich celé cesty. Napríklad:
/bin/sudo, /bin/mount
Či máš ty príkazy v /bin ja neviem, musíš si zistiť.