Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno UTP cat5e a cat6 - rozdily v prenosove rychlosti

Budu natahovat nove kabely na rozvod gigabitoveho ethernetu v domacnosti.
Delky kabelu 10-20m.

Doposud zalohuji pocitace mezi sebou primym 2m patch kabelem cat5e. (pak zase pripojim druhy eth kabel od routeru (pristup internet).

Slysel jsem ze jsou rozdily v prenosove rychlosti mezi utp cat5e a cat6.

Mate s tim zkusenosti?
Jake jsou realne rozdily? (jestli jen male nebo podstatne...)

Ano vim ze dalsi roli hraji aktivni prvky po ceste, eth zasuvky, delka kabelu, vykony jednotlivych pocitacu... .

Chci jen vedet jak velky je rozdil.

Because CAT6 cables perform up to 250 MHz which is more than twice that of CAT5e cables (100 Mhz), they offer speeds up to 10GBASE-T or 10-Gigabit Ethernet, whereas CAT5e cables can support up to 1GBASE-T or 1-Gigabit Ethernet.

na 10-20m nema cenu cokoliv resit, standardni cat5e pojede proste na gigu, rozdil nezjistite vubec zadny. Dtto zasuvky, aktivi prvky - pokud mysleno jen switche, ne nejake routovani - pres vsechno protece 1Gb a basta (jestli neresite nejake hopuspokusy s 2,5 - 5 - 10Gb, coz si nemyslim). Jednine uzke hrdlo muze byt pocitac a u nej disky = klasicky pri prenosu velkeho poctu malych souboru to nedokaze vyuzit co sit umoznuje.