Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno UTP cat5e a cat6 - rozdily v prenosove rychlosti

Budu natahovat nove kabely na rozvod gigabitoveho ethernetu v domacnosti.
Delky kabelu 10-20m.

Doposud zalohuji pocitace mezi sebou primym 2m patch kabelem cat5e. (pak zase pripojim druhy eth kabel od routeru (pristup internet).

Slysel jsem ze jsou rozdily v prenosove rychlosti mezi utp cat5e a cat6.

Mate s tim zkusenosti?
Jake jsou realne rozdily? (jestli jen male nebo podstatne...)

Ano vim ze dalsi roli hraji aktivni prvky po ceste, eth zasuvky, delka kabelu, vykony jednotlivych pocitacu... .

Chci jen vedet jak velky je rozdil.

na 10-20m nema cenu cokoliv resit, standardni cat5e pojede proste na gigu, rozdil nezjistite vubec zadny. Dtto zasuvky, aktivi prvky - pokud mysleno jen switche, ne nejake routovani - pres vsechno protece 1Gb a basta (jestli neresite nejake hopuspokusy s 2,5 - 5 - 10Gb, coz si nemyslim). Jednine uzke hrdlo muze byt pocitac a u nej disky = klasicky pri prenosu velkeho poctu malych souboru to nedokaze vyuzit co sit umoznuje.