Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade CPU a desky

Ahoj, chtel bych upgradovat muj pc:

Fractal Design Core 2500
AMD Ryzen 5 2600
MSI B450 TOMAHAWK
Seasonic FOCUS Plus 550 Gold (SSR-550FX)
WD Blue 3D NAND SSD 500GB M.2
WD Blue 1TB 7200 ot/min
Crucial MX500 500GB SSD
MSI NVIDIA GeForce RTX 2070 ARMOR 8G
2x Crucial Ballistix Sport LT Grey DDR4 16GB (2x8) 3000MHz CL16

timto ->

https://www.alza.cz/amd-ryzen-9-5900x-d6215746.htm
https://www.alza.cz/msi-mpg-x570-gaming-plus-d5624101.htm
https://www.alza.cz/be-quiet-dark-rock-pro-4-d5340955.htm

Bude to tak v poradku? Co se tyce zdroje a mista v case (hlavne pro ten chladic)? Pripadne cokoliv na co bych si mel dat pozor?
Urcite budu upgradovat i ramky a GPU (az se trochu uklidni trh).

Diky predem.

Nevim jestli na 100% ale urcite mi to pomuze. Mam to primarne na praci.
Podporuje ale tusim jen s beta biosem co jsem se tak docetl? Nicmene potrebuji driv nebo pozdeji 64GB (cassandra, idea jsou nenazrany, atd..) a proto uz bych rovnou kupoval vetsi frekvenci kterou moje deska uz nepodporuje, takze je to spis priprava do budoucna. Ale diky za tip.

Ja si myslím, že nateraz je ten upgrade v poriadku. Do budúcna, ale zrejme bude treba aj výkonnejší zdroj. RTX 3000 sú dosť nenazrane karty. Keďže teraz máš 2070 zrejme pôjdeš minimálne do 3070. Tam by to ten zdroj ešte mohol zvládať, ale pri Max vyťažení už bude mať čo robiť.
Edita
Ten chladič tam asi nevlezie, bude ti tam chýbať 1cm miesta. Na stránkach chladiča uvádzajú jeho výšku 162,8 a do tvojej bedne sa vraj vojde najviac 162cm chladič.