Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba noveho pc

Ahoj vsem potreboval bych poradit ohledne sestavovani pc. Na czc.cz jsem si navolil komponenty ktere mi davali smysl.

https://www.czc.cz/287501,273702,288436,317762,291834,301589,277730,233383,248195,291732,278862/kody

Samozrejme vam nemusi a proto se chci poradit jestli takto si budou pc komponenty navzajem rozumet. Pripadne pokud tam neni vylozene neco spatne a neda se nahradit necim lepsi a treba i levnejsim. Zaroven se zeptam jestli v dnesni dobe neni lepsi koupit sestavene pc s grafickou kartou (treba i 3070 rtx) a nevymenit jen uplne spatne komponenty jako je zdroj (pokud je za vas konretni model top budu rad za zaslani odkazu. 😊

Diky moc a fajn zbytek vikendu

skrin - nemam rad skrine z dverma, jednou jsem si takovou koupil a pak jsem zjistil, ze neni nic otravnejsiho.

teplovodiva pasta je soucasti baleni chladice na CPU

napajeci kabel je soucasti zdroje

proc desku od vecnych betatesteru biosu ASRock, proc ne radeji spolehlivejsi Asus nebo MSI?

proc ITX grafiku do velke skrine? Mas ted nejakou grafiku? Pokud ano, tak bych ji ponechal prozatim a pockal, az klesnou ceny.

Pisou, ze SSD nema cache. Tohle by mit melo: https://www.czc.cz/adata-xpg-sx6000-lite-m-2-1tb/252277/produkt

Kdyz pominu ze ta grafika je nechutne predrazena, tak hlavne jakasi pidi ITX = maly chladic, jeden fofrnik, hlucne to bude, ne ze ne. A chladit se bude bidne. S tim souvisi i pouzity case - ok, staci mATX deska, nic proti. Ale maly case = bude problem tam dat slusnou grafiku - nebude prostor pod ni pro rozumny airflow. SSD bych bral nejake lepsi a 2TB, a vykaslal se na parni harddisk s rotujicimi plotnami, pokud to neni vylozene nezbytnost. Chladic - nevim jak tam ta Noctua vleze, jinak dobry a k tomu priserne zravemu procesoru potrebny. Zamyslel bych se mozna nad tim, proc zrovna tenhle Intel primotop, a ne ekvivalent od AMD ktery sezere pulku.

- s temi grafikami je to spatne, dostupnost hruza, o cenach nemluve. Pokud ale herni grafiku, vybiral bych spis neco s vice vetraky - ty jednovetrakove jsou hlucni poddmienzovani mrzaci. A primereny case.

No ono na hry bude lepší cpu od Intelu než Ryzen 7 3700X, viděl jsem ted video, ve hrách nejlepší 5800X Intel hned druhý, a poslední R7 3800XT.
Jasně jinak máš pravdu, protože pokud bude uživatel dělat i něco jiného než pařit hry, tak ten Ryzen bude rozhodně lepší volba než Intel.

https://www.youtube.com/watch?v=V8IMM4eJPkE

Jinak dost zvláštní, že ten Intel Core i7-10700F nemá na heurece žádné hodnocení....

https://procesory.heureka.cz/intel-core-i7-10700f-bx8070110700f/

Moc diky vsem. 😊
Tedy jaky case + motherboard by jste vybrali? Case jsem vybiral spise jednoduchy neprehnany a s pruhlednou stenou, kdyby nahodou odeslo chlazeni. Motherboard mi byla uz jednou na pokecech doporucena.

No jako za mě dobrý. I bedna, deska. Jenom zbytečne předimenzovaný zdroj a předražený chladič. Bedna vyhoví (líbí-li se ti /mně se líbí - má hezký čistý design/). ASRock není žádný šit, jak se ti tu někteří snaží nakukat. Grafiku neposoudím, pařící sestavy už nedělám. Možná zbytečně rychlé RAM. Pastu nepotřebuješ. Napájecí kabel bývá součástí dodávky zdroje. Ten plotnový disk má být jen na data? Proč Black? Nestačil by Blue?

Já to budu říkat furt, ted kdyz jsou drahe grafiky, vyplati se koupit notas s rtx3070. Je to levnejsi, lepsi. Nove Lenovo legiony s rtx maji vyresene chlazeni dobre, vyborne, nehuci, grafika nejde nad 70 a ac vallhala 100fps na max, staci jednou za 2mesice oplachnout filtr prachu.