Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nenabíhá

Ahoj, zrovna se potýkám s nepříjemným problémem:
mám už relativně starou pc sestavu (8 let).

Včera při práci se složkama mi pc najednou přestal reagovat, respektive mohl jsem hýbat myší a klikat, nicméně složky se neotevřely/nezavřely. Po restartu už nenaběhl, objeví se jen logo základní desky (Gigabite Z87X), ale na tom zamrzne, W se nenačtou a nedostanu se ani do Biosu.

Perlička je, že při psaní tohoto příspěvku jsem pc normálně spustil (ačkoliv předtím xkrát ne, viz popis výše). Pacient tedy není mrtev ale zjevmě na tom není dobře. Dokázali byste prosím poradit na co se zaměřit? Moje typy jsou základní deska nebo ssd disk, ale nevím jak to zjistit s určitostí.

Děkuji.

Přesně to jsem si myslel, ale nechápu proč se mi pak opakovaně nedařilo dostat se do biosu. Na druhou stranu je fakt že se to opět spustilo když jsem zkoušel pomačkat konektory k disku. To samozřejmě mohla být i náhoda, ten bios by ukazoval spíš na z. desku. Aby to nakonec nebyly 2 problémy namísto jednoho 😅

Může být vadný disk. Mám doma disk (přímo v mým PC), kterej několik let běžel u synovce v počítači. Pak najednou začaly problémy, PC občas nenaběhnul, pak nenaběhnul vůbec. Způsoboval to ten disk, přestal si "rozumět" s deskou. Vyřešil to jiný harddisk. A ten původní mám teď v PC já a šlape bez problémů. Za 25 let praxe s počítači jsem se s něčím takovým nesetkal, ale očividně možný je ledacos.