Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit soubory z hdd po klonování na ssd?

Daj sem v I. rade screen zo Správy diskov, aby boli vidieť všetky logické oddiely oboch diskov v prípade, ak máš x64 bit. OS so zavádzačom na aktívnom oddiele bez písmena vo veľkostiach (cca od 100MiB pri W7 po 500GiB pri OS W10/11), aby bolo jasné, na ktorom fyzickom disku je situovaný primárny zavádzač na nultom sektore.

To, že si "přetáhnul" dáta znamená, že zavádzač spolu so systémom je stále na pôvodnom hdd, nie na SSD. Na SSD máš iba okopčené hluché údaje zálohy s ktorými OS, Bios, nijak nepracuje.

Robí sa vec výhradne klonom, Image, bit po bite, ideálne z externého média pri uspatom OS na diskoch, aby sa nenarušila klonovaním integrita metadát.

Macrium Reflect, EaseUS Backup Todo, Aiomei Backupper a spol., ktorými na externom médiu nabútuješ mašinu a spustíš klon.

Klon sa robí v prípade recipročnej veľkosti oboch diskov, z hdd na SSD.

Dá sa spraviť bitová záloha iba aktívneho a primárneho oddielu so systémom s obnovením týchto oddielov na nový SSD v prípade, ak máš menšiu celkovú kapacitu SSD než je pôvodný HDD. Voľné miesto za OS budeš musieť na SSD iniciovať a naformátovať na príslušnú tabuľku NTFS pri Windows už v gr. prostredí systému.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny