Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhotný Office 365 Pro Plus a 5TB cloudu

Má někdo zkušenosti s druhotným předplatným Office 365, jeho prodlužováním a garantovaným místem v cloudu? To jako fakt MS umožní využívat 5 GB místa v cloudu u druhotní licence a to dokonce doživotně? Anebo to může kdykoliv bez upozornění smazat? Z logiky věcí je Office 365 ročním předplatným, tak jak může někdo garantovat doživotní fungování?

Konkrétně mě zarazila tato nabídka: https://aukro.cz/windows-10-pro-office-365-pro-plus-5-zarizeni-5tb-faktura-6990435832

Kde tam máš uvedeno "druhotným předplatným"?
Já tam vidím:
Windows 10 Pro
"Legální druhotná licence"
"Je doživotní, bude fungovat po celou dobu od aktivace"
a to samé u Office 365 Pro Plus
"Legální druhotná licence"
"Je doživotní, bude fungovat po celou dobu od aktivace"
O předplatném tam není ani slovo. :-)
Tož neber Win 10 Pro a Office 365 ProPlus obojí licence doživotní, to druhé na 5 zařízení + 5 TB OneDrive a to za 125 Kč :-D
Kdyby to, co je tam napsané a s takovou cenou, byla pravda a navíc obě licence byly legální, okamžitě kupuju...
Jenže podle mě nejsou a ani to další, co se tam píše, pravda nebude...

Ale mně teď nejde o to, nakolik to je nebo není legální, ale o to, jak může fungovat druhotná licence u produktu s předplatným. Vždyť tato prvotní licence stojí cca 5.000 Kč a každý rok se musí za +- stejnou částku prodlužovat. Jak ale bude situace vypadat, když člověk koupí druhotnou licence za nižší částku? Pokud by ji koupil za podstatně nižší cenu, ale pak by ji musel prodlužovat za standardních podmínek, tak by celá "úspora" byla o ničem - mít pololegální Office 365 za babku, které musíš každý rok prodlužovat za 5.000 Kč. Také kupovat každý rok novou aktivaci za stejných podmínek a pak stěhovat 5GB dat na jiný účet by nebylo moc praktické. Prodejce také deklaruje, že licence je doživotní a bude fungovat po celou dobu aktivace, ovšem nechápu, co přesně tím myslí, když u Office 365 (nyní MS 365) se jedná o předplatné, které se každý rok musí obnovovat.

Digitální licence Office 365 Pro Plus
Legální druhotná licence
Lze využít pro 64 i 32 bitovou verzi systému
Není omezena na jazyk systému
Je doživotní, bude fungovat po celou dobu od aktivace
Pro 5 zařízení
Jak na Windows, tak na MacOS
Obsahuje aplikace: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, Sway, Forms, SharePoint, Delve, Yammer, PowerApps, Flow, Stream, Teams, Dynamics 365, OneDrive, Skype for Business a více..
Obsahuje 5 TB OneDrive úložiště

Tak ještě jednou.
Je tam uvedeno:
"Legální druhotná licence ... Je doživotní, bude fungovat po celou dobu od aktivace."
O předplatném tam není ani slovo.
Licence je právo na používání produktu. Může být buď dočasné (předplatné) nebo trvalé ("doživotní").
Tu je uvedeno doživotní.
Mně je ukradené co nabízí Microsoft. Já ti píšu, co nabízí ten z aukra.
Tak nechápu co řešíš. :-)

No právě tohle mě taky zaráží! Jak to může být doživotní, když daná licence je z princípu jenom roční předplatné? Nebo původní majitel bude platit doživotní předplatné? Zas kdyby těch licencí měl tisíce a prodloužení by platil nějakou paušální částkou, tak by to asi bylo jedno, jedno prodlužuje 900 ks anebo 1.000 ks, když je to za jedny peníze...

Kdo se v tom trochu vyzná? Třeba u standardního předplatného Office 365. Jak to probíhá na konci předplatného? Nějaké výzvy k prodloužení, dodatečná lhůta k prodloužení před smazáním cloudu, stačí nějaký kód daného typu předplatného nebo musí být prodlouženo přímo z daného účtu?

asi chápeš, že m$ zachází s těmi licencemi jak on sám uzná za vhodné. je to snad dva roky, co se některým uživatelům odlicencovaly pro verze a nastavily se home, protože m$ zas do něčeho jebal.
takže když nebudeš platit roční výpalné mrchosoftu - a to je celý smysl edice 365 - tak to nejspíš někdy přestane fungovat.

už jsem tu psal, jak jsme měli některou z firemních edic w7pro a pc s ní odcestoval na korporátní pobočku do číny? a bylo po licenci, i naši it byli zbabělí se ozvat, m$ na ně zvysoka sere.