Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhotný Office 365 Pro Plus a 5TB cloudu

Má někdo zkušenosti s druhotným předplatným Office 365, jeho prodlužováním a garantovaným místem v cloudu? To jako fakt MS umožní využívat 5 GB místa v cloudu u druhotní licence a to dokonce doživotně? Anebo to může kdykoliv bez upozornění smazat? Z logiky věcí je Office 365 ročním předplatným, tak jak může někdo garantovat doživotní fungování?

Konkrétně mě zarazila tato nabídka: https://aukro.cz/windows-10-pro-office-365-pro-plus-5-zarizeni-5tb-faktura-6990435832

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ale mně teď nejde o to, nakolik to je nebo není legální, ale o to, jak může fungovat druhotná licenc…
jege 24.07.2021 12:58
jege
asi chápeš, že m$ zachází s těmi licencemi jak on sám uzná za vhodné. je to snad dva roky, co se něk… poslední
lední brtník 24.07.2021 16:34
lední brtník

Ale mně teď nejde o to, nakolik to je nebo není legální, ale o to, jak může fungovat druhotná licence u produktu s předplatným. Vždyť tato prvotní licence stojí cca 5.000 Kč a každý rok se musí za +- stejnou částku prodlužovat. Jak ale bude situace vypadat, když člověk koupí druhotnou licence za nižší částku? Pokud by ji koupil za podstatně nižší cenu, ale pak by ji musel prodlužovat za standardních podmínek, tak by celá "úspora" byla o ničem - mít pololegální Office 365 za babku, které musíš každý rok prodlužovat za 5.000 Kč. Také kupovat každý rok novou aktivaci za stejných podmínek a pak stěhovat 5GB dat na jiný účet by nebylo moc praktické. Prodejce také deklaruje, že licence je doživotní a bude fungovat po celou dobu aktivace, ovšem nechápu, co přesně tím myslí, když u Office 365 (nyní MS 365) se jedná o předplatné, které se každý rok musí obnovovat.

Digitální licence Office 365 Pro Plus
Legální druhotná licence
Lze využít pro 64 i 32 bitovou verzi systému
Není omezena na jazyk systému
Je doživotní, bude fungovat po celou dobu od aktivace
Pro 5 zařízení
Jak na Windows, tak na MacOS
Obsahuje aplikace: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, Sway, Forms, SharePoint, Delve, Yammer, PowerApps, Flow, Stream, Teams, Dynamics 365, OneDrive, Skype for Business a více..
Obsahuje 5 TB OneDrive úložiště

asi chápeš, že m$ zachází s těmi licencemi jak on sám uzná za vhodné. je to snad dva roky, co se některým uživatelům odlicencovaly pro verze a nastavily se home, protože m$ zas do něčeho jebal.
takže když nebudeš platit roční výpalné mrchosoftu - a to je celý smysl edice 365 - tak to nejspíš někdy přestane fungovat.

už jsem tu psal, jak jsme měli některou z firemních edic w7pro a pc s ní odcestoval na korporátní pobočku do číny? a bylo po licenci, i naši it byli zbabělí se ozvat, m$ na ně zvysoka sere.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru