Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil s malými rozměry, do 4.6"

Dost lidí se shání po chytrých telefonech s malými rozměry. Trochu jsem zapátral a sestavil tabulku mobilních telefonů s úhlopříčkou displeje do 4.6 palců.

Ale neradujte se předčasně: našel jsem dost starých modelů a jen dva nové. Ty staré jsou pořád k dostání, čerpal jsem info z webu Mobil pohotovost (ale pozor na staré verze OS!), nové telefony jsou např. na Alze.

Souhrnná tabulka s (pár!) parametry je tady.

Pokud byste měli tip na menší telefon, dejte vědět! Díky.

V posledni dobe bylo na Androidu nekolik vyznamnych der v zabezpeceni, nekupoval bych nic pod Android 10, ale zalezi, jestli tomu Androidu 9 dala Sony vsechny bezpecnostni zaplaty. Samozrejme, pokud takovy telefon nekdo uz ma, je jasne, ze se ho nebude zbavovat. Hardwarove to sice uz take neni zadne delo, ale slapat by to jeste mohlo.

---

Ja mam SGS4 LTE a tam uz to zacina byt na Androidu 11 (Lineage OS) dost silene, Snapdragon 801 absolutne nestiha a 2GB RAM jedou nadoraz uz po spusteni systemu. :-/

Ne.

Ono proste neni na co koukat. Telefon od Apple ze zasady nechci a krome toho, jsou dneska jen velka padla. Dokud teda soucasny SGS4 nejak pobezi, tak ho proste budu mit. Co budu delat potom, vubec netusim.

---

Jinak pokud tady pisou o dulezitem rozmeru sirky telefonu, aby se dal dobre uchopit, tak pro me je nejdulezitejsi hlavne vyska, protoze snad kazdej telefon se mi vejde do kapsy na sirku, ale temer vsechny dnesni telefony se mi tam nevlezou na vysku a budou nebezpecne vykukovat ven a to presne nechci ani nahodou.

Do budoucna, pokud nekdo neprijde s nejakym solidnim napadem, je asi jedina moznost poridit padlo a k nemu za dalsich x tisic jeste chytre hodinky a treba na sport nosit jen ty. Akorat ze poslednich hodinek jsem se zbavil pred vice nez 20 lety a absolutne nejsem zvyklej je pouzivat. Dodnes se ale pamatuju, jak moc mi hodinky na ruce nevyhovovaly. :-/

Mně přijde velikost displeje jako zavádějící údaj, vůbec neřešíš čelní plochu. V podstatě určuješ, jak je velké auto, podle objemu kufru v litrech.
Na používání a chycení do ruky je pro mě daleko zásadnější údaj šířka telefonu. Když bude mít přes 70 mm, je to pádlo, jenže tam hraje roli ještě využití plochy displejem, poměr stran, zaoblení rámečků.
Příklad, dva telefony, co leží přede mnou. Redmi Note 10 má 6,4", Redmi Note 5A jen 5,5". Podle tvých úvah je Note 5A daleko menší telefon, skoro miniaturní, proti Note 10. Reálně jsou prakticky stejně vysoké a Note 10 s větším displejem dokonce o chlup užší, do ruky mi padne líp.

Bohužel je to tak. :( Z nabídky asi vypadlo dost jiných zajímavých telefonů. Pokud je tam iPhone SE 2020, tak by tam měl být i iPhone 12 mini, který je ve všech směrech (kromě displeje) menší. A mimochodem, to je za mě TOP volba mezi malými telefony dnes. Až doslouží Xko, koupím 12(13) mini.

Odpověď na pár názorů:

Ano, velikost displeje není vše, důležitý jsou i rozměry mobilu. V tabulce je jen pár telefonů, nemám ambice mít v ní všechny modely a všechny jejich parametry.

Každopádně ale díky za vaše tipy na mobily; až bude trochu času, doplním je do tabulky.