Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přidání Vodního chlazení

Chtěl bych si přidat do mojeho PC vodní chlazení, vím že se nevyplatí ale líbí se mi ten display.
PC:
PHANTEKS Eclipse P350X, Tempered glass, RGB, černá

Seagate IronWolf, 3,5" - 2TB

Seasonic Focus Plus - 650W

HyperX Predator RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16

MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6G, 6GB GDDR6

GIGABYTE Z390 UD - Intel Z390

ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 512GB

4X Arctic P12 PWM, 120mm

Intel Core i5-9600K

Arctic Freezer 34

2X Akasa PWM fan splitter

Vodní chlazení by bylo NZXT Kraken Z63, potřeboval bych pomoct stím jestli to místo dvou pwm ventilátorů zapojím do předu nebo budu muset nějaký kabel dokoupit. Díval jsem se na nějaké videa na internetu ale moc jsem
nepochopil jak to zapojili, jestli ten kabel od větráku zapojili přímo do zdroje a desky nebo to bylo něčím spojeme. Děkuji za pomoc

Já osobně bych radši displej na předním panelu a teplo vyvedené někam mimo. To s tím teplem tak praktikuju už řadu let, po několika pokusech jsem dospěl ke chladicí věži zalman (žebrovaný hliníkový válec na 2,5 litru tekutiny), čerpadlu a radiátoru umístěnými mimo skříň počítače a i mimo doslech. Pak jsem ubral radiátor, když jsem zjistil, že se to uchladí pasivně, ubral jsem i radiátor. Tehdy mi dalo docela práci sehnat hadičky, teda pokud jsem nechtěl platit 50 za metr (ale což to bych třeba se skřípěním zubů dal, ale 3 metry hadice v alzáči znamenalo 3 metrové kousky). Koupil jsem tehdy necelých 20 metrů potravinářské hadice (chtěl jsem 20, obchod měl míň, tak jsem vzal, co bylo) po cca 15 korunách za metr. To už dneska neplatí, maji to v železářství na regále v metráži a taky to moc nestojí. Displej řeším už roky, měl jsem několik provizorií, momentálně měřim teplotu tak, že si šáhnu na hadici, jestli je studená nebo teplá a kouknu jestli bliká indikátor průtoku, plány byly daleko velkorysejší.
Ovšem uzavřený systém znamená nutnost vystačit s tím, jak ho výrobce sestavil, jinak to má převážně výhody (zejména jednoduchou montáž a nulovou údržbu).