Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizace driverů - problémy

Zdravím, na úvod bych rád napsal, že nejsem žádný IT znalec, proto bych chtěl požádat o radu zkušenější. Před pár dny mně CCleaner nabídl, že bych si mohl aktualizovat drivers. Celkem se jich aktualizovalo asi 10 (nemám bohužel přehled, jaké přesně) a u jednoho to hlásilo, že se to nějak nezdařilo. PC se restartoval a od té doby nastaly problémy. Po přihlášení na plochu začala problikávat obrazovka - pár vteřin byla vidět plocha, pak chvíli černo, pak zase plocha, pak černo a takto pořád dokola. V mezičase nešlo nic dělat, i když jsem kurzor myši viděl, ale po kliknutí se nic nedělo. Prvně jsem zkusil v nouzovém režimu odstranit poslední aktualizace, což nepomohlo a stále to blikalo. Následně jsem se pokusil vrátit PC do továrního nastavení se zachováním souborů, což proběhlo, ale po přihlášení na plochu to začalo znovu problikávat viz výše. Vyzkoušel jsem ještě poslední možnost, což bylo tovární nastavení bez zachování souborů, což proběhlo, ale po volbě jazyka/země apod. to hlásí, že "něco brání připravit váš počítač k použití, ale myslíme, že aktualizace by to mohla vyřešit". Nepíší jaká aktulizace, ale radí tam připojit se k WiFi a že se to pak aktualizuje. Nicméně to neproběhne, chvíli to něco dělá a pak zase vyskočí obrazovka s volbou jazyka/země, pak zase upozornění na aktualizace a takto dokola. U této možnosti jsem už skončil a nevím, jak dál. Neporadil by někdo? Nevím, jak lépe a detailněji problém popsat, ale laicky jsem se to pokusil nastínit. Dle všeho problém způsobila aktualizace drivers, ale přijde mi divné že když jsem to vrátil do továrního nastavení, tak problém stále přetrvává. Předem děkuij moc za pomoc/radu.

Ano, když mě to vyzvalo poprvé, tak jsem se přihlásil včetně hesla. Při dalších opakováních mi to už výběr WiFI nenabízí. Jen tam je ta hláška, že by měla proběhnout aktualizace, pak se nic neděje a pak znovu jazyk/země apod.

Ta první část je jasná. Popis v závěru je nejasný.
1) To je notebook ?
2) Připojení k internetu (přes WiFi, přes kabel) jede ?

Já bych řešení viděl v nainstalování nových Windows ručně.
Budeš potřebovat flešku, stáhnout instalační program a stáhnout ovladače k PC/ntb. Na yt je spousta videí.
Nebo někoho kdo to umí za flašku/ servis za peníze.

Ach jaj......

Před pár dny mně CCleaner nabídl, že bych si mohl aktualizovat drivers.

Ďalší z tých, ktorí používajú toto čudo a dokonca využívajú na nejaké aktualizácie.... Čo si "chcel" - to máš - vyčistil!

PC se restartoval a od té doby nastaly problémy. Po přihlášení na plochu začala problikávat obrazovka - pár vteřin byla vidět plocha, pak chvíli černo, pak zase plocha, pak černo a takto pořád dokola.

A to, čo ti tam "napchal" - na 100% to budú ovládače od M$, ktoré často nie sú kompatibilné... Ovládače na zariadenia (v PC) sa sťahujú od výrobcov zariadení (lebo tí si ich prispôsobia na presný model komponentu - M$ tam napchá generické).

Následně jsem se pokusil vrátit PC do továrního nastavení se zachováním souborů, což proběhlo, ale po přihlášení na plochu to začalo znovu problikávat viz výše. Vyzkoušel jsem ještě poslední možnost, což bylo tovární nastavení bez zachování souborů, což proběhlo, ale po volbě jazyka/země apod. to hlásí, že "něco brání připravit váš počítač k použití, ale myslíme, že aktualizace by to mohla vyřešit".

U desktop PC nejaké "továrne nastavenie" NEEXISTUJE!!!!!. Ak ide o NB (to si NEUPRESNIL! PC je všeobecný pojem - je buď stolný počítač, alebo notebook. Nové NB s W10 už ani nejaké továrne nastavenie nepotrebujú (podobne aj PC) - používa sa záloha, alebo čistá inštalácia.
Teraz ťa čaká jedine ČISTÁ inštalácia, ale budeš si musieť stiahnuť (podľa komponentov v PC) ovládače na základne - konektivita k sieti, zvukovka, grafika... potom ostatné.

A na záver: ten nepodarok CCleaner ti radím VYHODIŤ - použil si ho a výsledok vidíš....