Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nedostatek místa na disku

Windows mi píší, že nemám dostatek místa na disku SSD (internim) , přitom data kopíruju z RAR souboru skrze 7zip na externim HDD (z externího RARu - 100 gb cca v 12 souborech) na externí HDD.. tak nechápu, protože se to odkazuje na C/users .. temps.. vylovim, až chybka nastane, pardon.

Zrovna ten rar (knihovna unrar.dll poskytovaná výrobcem winraru) dokáže poskytovat dekomprimovaná data bez nutnosti ten soubor někam rozbalovat. Ale je fakt, že rozbalení "někam" tj. do tempu je možná na naprogramování jednodušší. Nikdy jsem to nepoužil, mě šlo jen o seznam souborů, ne o jejich obsah, ale uložil jsem si do paměti, že je tam ta možnost, když jsem se tím před nějakou relativně dlouhou dobou zabýval.

Windows má základné nastavenia premenných tmp, temp zložiek:
C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Temp\*.*

tiež:
C:\Windows\temp\*.*

konfigurácie dočasných úložísk týchto výrobcom nastavených zložiek *temp je možné manuálne zmeniť:

https://cs.domainelespailles.net/124391-temp-vs-tmp-in-environment-TAHVPS-article

pre kopčenie dát Windows Explorerom.

Používaj TotalCommander, prípadne inú free náhradu dvojpanelového prehliadača.

Na vyčistenie bordelu oddielu C:\ si stiahni tento xindel, cleanmgr+

https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

je to nadstavba pre klasický čistič Windows.

Můžeš použít Wise Disk Cleaner ten čistí obojí složky temp jak user tak Windows.Vždy je tam plno zbytečných souborů ať už po instalaci nebo odinstalaci aplikací a aktualizaci prohlížečů atd.Pokud ho budeš instalovat tak jako správce klik pravým myší na to exe a spustit jako správce.Používám ho i několikrát denně.A můžeš smazat kde je ten Wise Disk Cleaner instalovaný smazat update exe to jen pokud nechceš aby při použití toho programu vyskytovali reklamy.