Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Systém z HDD na SSD

Dobrý den mám jednoduchou otázku. Když nainstaluju systém na obyčejný HDD. A rozhodnu se připojit třeba za 2 měsíce SSD na systém. Musím přeinstalovat cely systém znovu nebo stačí přesunout systém na SSD? Děkuji

Ak bude systém so zavádzačom už na SSD nainštalovaný, uložený v sekretári vedľa porcelánového jeleňa, stačí SSD zameniť za HDD pri vypnutom PC.

Ak si spravíš Image, bitovú zálohu OS niekde bokom v komprimovanej podobe, stačí na hocijaký nový pevný disk vykonať obnovu OS z tejto zálohy, robota obnovy zo zálohy cca na tri minúty pri rýchlom HW.

připojit ... SSD na systém

snad ani nechcu vědět, co si pod tou větou představuješ.

stačí přesunout systém na SSD?

málo tomu rozumíš a proto se tu ptáš, to je správné. a teď si představ, že by se ti skutečně podařilo přesunout systém, ale něco by se nepovedlo: starý systém zničený, nový nefunkční.
jak ti píšou, slouží k tomu klonovací programy.

byla by to triviální věc, kdyby lidi nepoužívali veliké nerozdělené disky a mají uživatelská data na jednom hnoji se systémem.
bylo to ještě skvělejší, kdyby někdo nevymyslel gpt disky (u win10-64bit automaticky). nejdokonalejší je mít jediný oddíl pro systém, bez stupidních bootloaderů a jiných zbytečných minioddílů, které ti tvůj průzkumník neukáže.
nouzově se dá pohlédnout na rozdělení a obsazení disku ve správě disků - diskmgmt.msc.
lepší je nainstalovat jakýkoliv free partition manager, s jeho screenem je hned prosluněný den.